Streda 24. júl 2019 Vladimír  21 °C
Krimi

V Prešove sa stalo nešťastie: Žeriav zrazil dvoch chodcov

Polícia informovala, že v Prešove na priechode pre chodcov na križovatke ulíc Obrancov mieru a Požiarnická došlo včera podvečer k dopravnej nehode.

Ilustračný obrázok k článku V Prešove sa stalo nešťastie: Žeriav zrazil dvoch chodcov
3
Galéria

Krajský policajný hovorca Daniel Džobanik uviedol, že v smere na Ul. Levočskú viedol 57-ročný muž z okresu Sabinov žeriav Tatra T815, pričom za doposiaľ presne nezistených príčin zrazil dvoch chodcov, 48-ročného muža a 57-ročnú ženu, obaja z Prešova.

„Chodci v čase dopravnej nehody prechádzali cez vyznačený priechod pre chodcov z ľavej strany na pravú z pohľadu vodiča a motorové vozidlo prednou časťou narazilo do chodcov. Dôsledkom zrážky došlo k ľahkému zraneniu u chodca, ktorý utrpel rôzne povrchové zranenia s doposiaľ nezistenou dobou liečenia a chodkyne, ktorá dôsledkom zrážky utrpela ťažké zranenia, na následky ktorých v čase o 22.25 hod. dňa 17.12.2018 podľahla vo FNsP Prešov,“ uviedol Džobanik.

Krajský policajný hovorca zároveň dodal, že telo nebohej sa nachádza na pracovisku ÚDZS v Prešove, kde bude vykonaná pitva. Doplnil, že na vozidle vznikla škoda v sume cca 30 eur.

„K zraneniu vodiča nedošlo. Dychová skúška u vodiča vozidla bola negatívna. V danej veci je do konania pribratý znalec z odboru cestná doprava a znalcom z odboru zdravotníctvo bola nariadená súdna pitva. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie,“ informoval Džobanik.

FOTKY z miesta: V Prešove došlo k veľmi smutnej dopravnej nehode
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk