V Prešove pršalo počas takmer 3 týždňov len raz: Horúčavy poľavia aspoň v sobotu

Za nami sú snáď najtropickejšie dni tohto roka. Teplomer ukazoval vysoké hodnoty niekoľko dní za sebou, no aspoň počas soboty si od hicu vydýchneme.

Na štvrtok 9.8. sa očakával prevažne jasný až polooblačný deň s teplotami od +31 do +37 °C. Predpokladalo sa, že to bude najtropickejší deň roka a ovzdušie bolo naozaj v režime sauny aj v Prešove.

Budeme si však už môcť vydýchnuť. A to najmä v sobotu. „Studený front v piatok popoludní dorazí nad západné Slovensko, kde sa bude vlniť. Búrky budú vznikať vo výrazne dynamickom prostredí a dobre sa tak budú organizovať do väčších zhlukov. Búrky sa postupne do soboty večera presunú cez celé Slovensko až na východ,“ píše imeteo.sk.

Súčasne však búrky už v noci a v sobotu počas skorého rána začnú vznikať na ďalších miestach stredného a východného Slovenska. Tu sa budú vyskytovať aj počas soboty a len pomaly sa budú odsúvať preč z nášho územia. „V nasledujúcich hodinách tak očakávajte zmenu. Búrky ukončia horúčavy a za ním prichádzajúci dážď pokropí našu vypriahnutú zem,“ píše ďalej imeteo.sk. A vo fotogalérii zistíte, ako sucho je na niektorých miestach metropoly Šariša.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk