Rôzne

V Prešove nastali ĎALŠIE zmeny a obmedzenia: Ako je to teraz na Rusínskej riešené?

Z dôvodu plánovej rekonštrukcie mosta na ulici Lesík delostrelcov je čiastočne uzatvorený cyklistický chodník a chodník pre peších na Rusínskej ulici.

Ilustračný obrázok k článku V Prešove nastali ĎALŠIE zmeny a obmedzenia: Ako je to teraz na Rusínskej riešené?
Zdroj: Dnes24.sk

Chodci a cyklisti sú presmerovaní na protismerný chodník. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

Cyklistický chodník a chodník pre peších je uzatvorený v smere jazdy od sídliska Sekčov do centra mesta, v úseku od križovatky Rusínska – Hobby park po križovatku ulíc Rusínska – Východná – Lesík delostrelcov – Kuzmányho.

Ako je riešený prístup

Prístup k zastávke MHD Hobby park ostal zachovaný, zábrana znemožňujúca vstup na uzatvorený cyklistický chodník a chodník pre peších bude osadená až za zastávkou MHD.

„Mesto Prešov v tejto súvislosti prosí vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky, aby pri prechádzaní Rusínskou ulicou venovali zvýšenú pozornosť dočasnému dopravnému značeniu a dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Zároveň prosíme cyklistov a chodcov, aby rešpektovali zákazové značky osadené v blízkosti priechodov pre cyklistov a chodcov,“ povedala Šitárová.

Na ceste prvej triedy I/20 na Rusínskej ulici je podľa jej slov zároveň uzatvorený pravý odbočovací pruh z Rusínskej ulice na ulicu Lesík delostrelcov.

Prístup na túto ulicu bude dočasne možný z priameho jazdného pruhu z Rusínskej na Kuzmányho ulicu.

archívne foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM