Peter Klimant Krimi

V Prešove museli zasahovať policajti: 15-roční chlapci sa chceli na ulici zmocniť Chevroletu!

Policajti v Prešove mali prácu. Iba 15-roční chlapci podľa mužov zákona sa chceli na parkovisku zmocniť osobného auta značky Chevrolet!

Ilustračný obrázok k článku V Prešove museli zasahovať policajti: 15-roční chlapci sa chceli na ulici zmocniť Chevroletu!
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vzniesol obvinenie 15-ročnému Leovi a jeho rovnako starému menovcovi – obaja z Michaloviec. „A to z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a z prečinu poškodzovania cudzej veci – oba skutky spáchané formou spolupáchateľstva,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová.

Chlapci podľa policajnej hovorkyne mali v nedeľu v nočných hodinách v Prešove na Ul. Exnárovej, na parkovisku v snahe zmocniť sa osobného motorového vozidla zn. Chevrolet, vojsť na ohradené parkovisko, pristúpiť k vozidlu, na ktorom zlomili anténu a s ňou sa snažili prerezať platenú strechu.

„V tomto konaní boli vyrušení a prichytení policajnou hliadkou. Chlapci potrebovali vozidlo na výlet do Bratislavy. Majiteľovi auta vznikla škoda vo výške 3 000 eur. Mladíci boli zadržaní a následne boli umiestnení do cely policajného zaistenia,“ dodala J. Migaľová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM