Ľubomír Hudačko Správy

V Prešove máme TOP lekárov Slovenska: Veľká pocta pre dvoch odborníkov z našej nemocnice!

TOP lekári Slovenska sú už známi. A medzi nimi sú aj dve mená z Prešova! Bodovali totiž aj Ľubomíra Romanová a František Németh. Rozhodlo o tom hlasovanie odbornej i širokej verejnosti v ankete, ktorej tretí ročník vyhlásili v lete.

Ilustračný obrázok k článku V Prešove máme TOP lekárov Slovenska: Veľká pocta pre dvoch odborníkov z našej nemocnice!
Zdroj: Dnes24.sk

Ľubomíra Romanová, ktorá sa stala TOP lekárkou v odbore anesteziológia a intenzívna medicína + urgentná medicína pôsobí na pozícii primárky oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny a František Németh, víťaz v odbore geriatria je prednostom kliniky vnútorného lekárstva a geriatrie.

Nominovaní boli aj ďalší dvaja

Okrem týchto dvoch absolútnych víťazov mala FNsP J. A. Reimana Prešov ešte ďalšie dve želiezka v ohni. Nominovaní boli aj primár oddelenia rádiológie Miloslav Šimko v odbore rádiológia a primárka oddelenia infektológie Nataša Špiláková v odbore infektológia, ktorá napokon získala druhé miesto.

Riaditeľ prešovskej nemocnice Radoslav Čuha už pred niekoľkými týždňami vyjadril svoju radosť z nominácií, konečné výsledky ankety ho tešia o to viac: „Veľmi ma potešili výsledky tohtoročnej ankety TOP lekári Slovenska. Z jedenástich odborností sú dve „tie naše“ a patrí nám aj jedno druhé miesto. Snom každého manažéra je mať pri sebe šikovný tím ľudí a ak je táto šikovnosť aj takto ocenená, musím povedať, že som na svojich kolegov hrdý, pretože svojou prácou i oceneniami zvyšujú kvalitu a úroveň nášho zdravotníckeho zariadenia," uviedol.

Vlani vyhral Marcel Cina

Súťaž sa týkala jedenástich odborností: kardiochirurgia; geriatria; rádiológia; anesteziológia a intezívna medicína + urgentná medicína; reprodukčná medicína; neurochirurgia; plastická chirurgia; infektológia; patológia; hematológia a transfuziológia; nefrológia a dialyzačné služby.

V roku 2013 mala FNsP J. A. Reimana Prešov medzi TOP lekármi Slovenska silné zastúpenie. Absolútnym víťazom v kategórii gastroenteorológia sa vtedy stal Marcel Cina, vedúci lekár gastroenterolo­gickej ambulancie a endoskopického pracoviska a medzi nominovanými boli Valéria Tkáčová, primárka Oddelenia klinickej onkológie a Ivan Viľcha, zástupca primára Oddelenia urológie.

Zdroj: Ecopress/Prešov24

TOP lekári Slovenska: Sú nimi Romanová a Németh z prešovskej nemocnice!
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM