Jakub Forgács Správy

V obci Svinia je záujem o voľby malý: Podľa obyvateľov osady treba ísť voliť, ak sa chcú mať lepšie

Volebnú miestnosť v obci Svinia stráži policajná hliadka. Zasahovať nemusela, záujem o voľbu prezidenta Slovenskej republiky je tu zatiaľ malý. Rómovia však k urnám pristúpiť chcú.

Ilustračný obrázok k článku V obci Svinia je záujem o voľby malý: Podľa obyvateľov osady treba ísť voliť, ak sa chcú mať lepšie
Zdroj: Webnoviny.sk

V obci Svinia v Prešovskom okrese stojí pred volebnou miestnosťou policajná hliadka, problémy však zatiaľ nezaznamenala. Podľa predsedu okrskovej volebnej komisie Františka Durkáča je záujem o prezidentské voľby v obci zatiaľ malý.

„Rómovia sa zaujímavú o voľby, ale je to také neisté, rozhodujú sa, či ísť, alebo nie. Je kríza a ľudia nie sú spokojní so situáciou u nás, na Slovenku. Ja osobne pôjdem voliť, lebo si to beriem ako povinnosť, ale za druhých ručiť neviem,“ povedal rómsky vajda Ivan Červeňák.

Niekoľko ďalších obyvateľov rómskej osady sa vyjadrilo, že voliť pôjdu, dokonca vedeli aj to, že volebná miestnosť je otvorená do 22:00. Podľa nich treba ísť voliť, keď sa chcú mať lepšie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie