Správy

V našom meste pribudne špeciálna letná linka: Spojí Sídlisko III s Delňou

V Prešove už onedlho pribudne na leto nová linka mestskej hromadnej dopravy. Premávať bude zo Sídliska III až na Delňu.

Ilustračný obrázok k článku V našom meste pribudne špeciálna letná linka: Spojí Sídlisko III s Delňou
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

„Vychádzame z podnetov občanov, ktorí si túto linku žiadali. Teraz sa môžu autobusom na Delňu pohodlne odviezť a oddýchnuť si. Prvé týždne nám letné počasie príliš neprialo, ale snáď nám to v auguste vynahradí,“ s úsmevom uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Špeciálna letná linka

Mesto Prešov pritom reagovalo aj na podnety, ktoré získalo z prieskumu o MHD, na ktorý Prešovčania odpovedali na jar tohto roka. S DPMP, a.s. sa mesto dohodlo na zriadení špeciálnej letnej linky MHD. Autobus bude mať číslo 31 a Prešovčania aj návštevníci mesta sa ním budú môcť odviezť priamo k areálu Delne.

Trasa linky bude viesť od Sídliska III. cez Levočskú, Dukliansku, Karpatskú a Švábsku ulicu až po Delňu a späť. Z Delne bude odchádzať pravidelne od 10.40 každé dve hodiny až do 18.40. Od 19.40 do 20.40 bude v úseku Delňa – Pod nadjazdom premávať ako linka 33, ďalej ako linka 31.

Prvýkrát 1. augusta

Zo Sídliska III. bude linka č. 31 odchádzať od 10.00 takisto každé dve hodiny až do 18.00. V pracovný prázdninový deň, počas víkendov a sviatkov bude zavedených celkom 12 spojov, ktoré denne najazdia približne 172 kilometrov. Nová linka MHD č. 31 bude premávať iba počas letných mesiacov. Tento rok sa ňou prví cestujúci môžu odviezť 1. augusta.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM