Tlačové správy

V našom meste otvára brány HORNBACH: Pozrite si zaujímavosti o prešovskej predajni

Pôjde o štvrtú predajňu tejto spoločnosti na Slovensku. Už čochvíľa otvorí v Prešove svoje brány HORNBACH a stane sa tak prvým operátorom novovybudovaného Hobby Parku Sekčov.

Ilustračný obrázok k článku V našom meste otvára brány HORNBACH: Pozrite si zaujímavosti o prešovskej predajni
Zdroj: HORNBACH

Už 11. septembra spoločnosť HORNBACH otvorí v Prešove svoju predajňu a to na ploche viac ako 17 tisíc m². Do regiónu navyše prinesie viac ako 100 nových pracovných miest.

Súčasťou predajne je stavebné a záhradné centrum, ktoré dopĺňa železiarstvo, centrum farieb, sortiment pre vybavenie kúpeľní a kuchýň či drive-in výdajňa stavebného materiálu. Pred predajňou majú zákazníci k dispozícii viac ako 200 parkovacích mi­est.

Slávnostné otvorenie

Novú predajňu v Prešove na Rusínskej ceste slávnostne otvoria Jaroslav Paděra, konateľ spoločnosti HORNBACH pre Slovenskú a Českú republiku, Ralf Kunz, člen predstavenstva Hornbach Immobilien AG z Nemecka a Gabriel Süč, riaditeľ novootvorenej predajne.

Spoločnosť HORNBACH si pri tejto príležitosti zároveň pripomína 15 rokov od otvorenia svojej prvej predajne na Slovensku. „Chceme byť bližšie zákazníkom na východnom Slovensku. Veríme, že nová predajňa v Prešove posilní pozíciu našej značky na trhu. Chceme osloviť aj tých najnáročnejších zákazníkov, a to najmä najširšou ponukou tovaru, príjemným prostredím a ústretovou obsluhou. Náš vyškolený personál dokáže zákazníkom v ich projektoch odborne poradiť, či už v segmente stavby, rekonštrukcie alebo záhrady,“ uviedol Jaroslav Paděra.

V Prešove s týmto prvenstvom

Zaujímavosťou je, že tá prešovská je prvou predajňou Hornbachu, ktorá je kompletne vybavená LED osvetlením, ktoré šetrí energiu a zároveň má dlhšiu životnosť ako bežné osvetlenie. „Spojením systému inteligentného riadenia budovy, ktoré využíva denné svetlo prichádzajúce do budovy cez sklenené kupoly zo strechy, v kombinácii s umelým osvetlením, sa vytvára nielen pre našich zákazníkov, ale aj zamestnancov, príjemná atmosféra. Zároveň tým znižujeme spotrebu elektrickej energie,“ poznamenal Ralf Kunz.

Plocha pre cyklistov

Na pozemku s rozlohou 50 000 m² vznikla zelená plocha, ktorú do budúcna plánuje mesto v spolupráci s organizáciou Cyklistika pre všetkých využiť na výstavbu cyklo bmx dráhy, ktorú budú môcť využiť všetci nadšenci cyklistiky.

„Je to ukážkový príklad, ako môže investor priamo pomáhať pri rozvoji doplnkovej infraštruktúry v meste. Pozývam preto obyvateľov takmer 30-tisícového sídliska Sekčov, aby trávili voľné chvíle na bicykli v atraktívnom priestore povodia rieky Sekčov,“ uviedol Matúš Goga, riaditeľ neziskovej organizácie Cyklistika pre všetkých a koordinátor cyklistickej dopravy a cykloturistiky v Prešovskom a Košickom samosprávnom kraji.

Zdroj: HORNBACH

Ochrana životného prostredia

Ako ďalej informuje Hornbach, spoločnosť sa aktívne angažuje v otázkach životného prostredia a sociálne udržateľného lesného hospodárenia.

Prešovčania môžu napríklad priamo na predajni využiť zberné miesto pre elektroodpad. Zberné miesto bude otvorené vždy počas otváracích hodín predajne. Ponúka sa tiež možnosť použiť koše na separovaný odpad za pokladňami na vyhodenie obalu zo zakúpeného tovaru. „Zákazník môže tovar rozbaliť priamo na predajni a obal zahodiť do naňho určeného koša. Domov si tak neprinesie žiaden odpad, iba samotný tovar. K prípadnej reklamácii sa obal výrobku nevyžaduje,“ ozrejmil David Kolář, marketingový riaditeľ spoločnosti HORNBACH pre Slovenskú a Českú republiku. Hornbach taktiež v spolupráci s mestom Prešov rozmiestni v rámci jesenného upratovania veľkoobjemové kontajnery.

Rozvoj infraštruktúry

Aktivita developera v lokalite priniesla so sebou aj rozvoj infraštruktúry. Rusínska cesta je známa najmä svojou zaťaženosťou tranzitnou dopravou, kvôli čomu sa dlhodobo vytvárajú zápchy. „Kľúčovým momentom developmentu obchodnej zóny Hobby Parku Sekčov a jeho budúceho úspešného fungovania bolo a je kvalitné dopravné napojenie zo silno frekventovanej Rusínskej ulice, ktorá tvorí hlavnú spojnicu medzi centrom mesta a sídliskom Sekčov. Naša spoločnosť v koordinácii s mestom Prešov a SSC investovala do vybudovania novej svetelnej križovatky a rozšírenie Rusínskej ulice na 4 pruhy, viac ako 1 milión eur,“ dodal Vladimír Jakša. Toto opatrenie by malo zlepšiť dopravnú situáciu v danej lokalite.

(PR)

Zdroj: HORNBACH

Rýchle správy

Najčítanejšie