Správy

V kraji bojuje so snehom STO posýpačov: Za deň prepluhovali 19-tisíc kilometrov ciest

V teréne je v Prešovskom kraji viac ako stovka posypových vozidiel. Cestári apelujú na vodičov, aby na dbali na zvýšenú opatrnosť.

Ilustračný obrázok k článku V kraji bojuje so snehom STO posýpačov: Za deň prepluhovali 19-tisíc kilometrov ciest
63
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Na celom území Prešovského kraja aktuálne cestári bojujú s hustým snežením, poľadovicou či snehovými závejmi. Na zmiernenie následkov snehu v piatok (3.2.) vyslala Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SaÚC PSK) do terénu 103 posypových vozidiel. Informovali o tom prešovskí cestári s tým, že nasadené mechanizmy za posledných 24 hodín prepluhovali viac ako 19-tisíc kilometrov ciest.

V prácach pokračujú

Kamenivom posypali takmer 2 400 kilometrov a chemicky upravili asi 7-tisíc kilometrov ciest. Ďalších takmer 1 800 kilometrov ciest posypali zmiešaným materiálom. „Pri výkone vyššie uvedených činností krajskí cestári spotrebovali 989 ton kameniva, 734 ton posypovej soli a šesť ton solmagu,“ upozorňuje SaÚC PSK.

Počas soboty vo svojich výkonoch intenzívne pokračujú, aby sa vodiči mohli čo najbezpečnejšie dostať do svojho cieľa. Z dôvodu nepredvídateľnosti vývoja počasia cestári SaÚC PSK dopravnú situáciu permanentne monitorujú a pokračujú v zabezpečovaní zimnej údržby ciest na území celého kraja.

Prečítajte si tiež

Zároveň apelujú na vodičov, aby na cestách dbali na zvýšenú opatrnosť, boli trpezliví, zvážili jazdu autami a rešpektovali sa navzájom.

Radšej ostaňte doma

V okresoch Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa platí na cestách prvý kalamitný stupeň. Niektoré úseky ciest v podtatranskom regióne sú aktuálne neprejazdné, napríklad cesta I/18 z Popradu do Janoviec, tiež úsek medzi Vrbovom a Kežmarkom či Spišským Štvrtkom a Hrabušicami. Upozornila na to polícia na sociálnej sieti. Na diaľnici D1 pri Poprade sa dopoludnia zrazilo osem áut.

„Ak nemusíte ísť autom, ostaňte radšej doma. Premávka je veľmi komplikovaná, cesty sú na viacerých miestach ťažko prejazdné, prípadne až neprejazdné. Viditeľnosť je pre sneženie a silný vietor veľmi slabá, na niektorých miestach až nulová,“ upozorňuje polícia. Hliadky sú v teréne, regulujú premávku a pomáhajú vodičom, ktorí potrebujú pomoc.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Kalamita na Slovensku
63
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM