Ľubomír Hudačko Správy

V horúčavách zmrzlina a najradšej platiť minimálne: Kde v Prešove zaplatíme za jeden kopček najmenej?

Schladiť sa, dopriať si lahodnú maškrtu a zaplatiť čo najmenej. Možno väčšina z vás uvažuje podobne, ak si poprosí obľúbený mrazený dezert v kornútku. Sú v Prešove ceny za jeden kopček prijateľné? Kde zaplatíme zaň najmenej? Pripravili sme pre vás prehľad.

Ilustračný obrázok k článku V horúčavách zmrzlina a najradšej platiť minimálne: Kde v Prešove zaplatíme za jeden kopček najmenej?
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Letné dni si bez zmrzliny vieme predstaviť asi len ťažko. Kto by už od detstva nepoznal mrazenú maškrtu v kornútku? Pozrieť sa však na to aj z druhej strany, teda z pohľadu rodiča či platiaceho je už iná vec.

V regiónoch, kde je práce pomenej je aj taká banalita ako zrmzlina možno dôvod, ako obracať peňaženku z každej strany. Veď si len zoberme, že ak sa štvorčlenná rodina vyberie na sladkú mašrktu a nechce ostať len pri jednom kopčeku, sponzor už musí vytiahnuť nemalú sumu.

Zaujímalo nás preto, kde sa v Prešove dá ešte kúpiť jeden kopček zrmzliny za čo najnižšiu cenu. Náš prieskum odhalil takmer navlas rovnaké cifry, i keď našli sa aj výnimky. A práve na tie sme sa zamerali. Kým sa v zmrzlinových stánkoch v centre mesta všade zaplatíte za jeden kopček 0,40 € a týka sa to zmrzlín na Masarykovej, Floriánovej i Hlavnej, stále si môžete dopriať pochúťku aj za 0,30 €.

Roky svoju cenu nemenili prevádzkovatelia zmrzliny pri nákupnom stredisku Centrum na Sídlisku III. Avšak, počas stavebných prác a obnov nie je momentálne stánok s prijateľnou a vyhľadávanou cenou 0,30 € k dispozícii. Zamerať sa tak môžete na Sekčov, kde na ulici Armádneho generála Svobodu je možnosť vybrať si zmrzku za takisto roky nemeniacich sa tridsať centov. A dotretice, rovnakú sumu si ešte pripravte aj pri autobusovej stanici. Tam Balkánska zmrzlina ponúka široký výber a takisto chuť. Je teda len na vás, či si siahnete hlbšie do vrecka a budete si vychutnávať pohodu za drahší kopček, alebo siahnete po výhodnejšej cene.

Miesto   Zmrzlina   Cena
Autobusová stanica   Balkánska   0,30 €
Arm. gen. Svobodu, Sekčov   Vaiti   0,30 €
Centrum, Sídlisko III   Balkánska zmrzlina   0,30 € avšak kvôli stavbe nie je k dispozícii
Floriánova   Croatia   0,40 €
Hlavná   Carpe diem   0,40 €
Námestie legionárov   OD Tesco   0,40 €
Zmrzliny v Prešove: Kde kúpite kopček ešte aj za tridsať centov?
1
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM