Ľubomír Hudačko Správy

V horúčavách drink zaručene poteší: 5 najzaujímavejších nápojov, ktoré ponúkajú na prešovských terasách

Počas horúcich letných dní osviežujúci nápoj každému padne vhod. Množstvo ľudí obľubuje si so svojimi známymi posedieť na terasách. Tie v Prešove ponúkajú všakovaké drinky, my sme sa zamerali na tie menej tradičné. Ktoré teda zaujali nás?

Ilustračný obrázok k článku V horúčavách drink zaručene poteší: 5 najzaujímavejších nápojov, ktoré ponúkajú na prešovských terasách
Foto: Romana Buganová / Zdroj: Dnes24.sk

Zombie

Medzi nevšedné nápoje tejto sezóny v Prešove zaručene patrí drink Zombie. Hlavnými zložkami osviežujúceho nápoja je Rum Bacardi white, Rum Bacardi black, Alpský Rum 79,5%, Bols peach, pomarančový a ananásový džús, limetková šťava, a grenadína. Objednať si túto špecialitu môžete v Metro Bare.

Havajský koktejl

Obľúbená Christiania ponúka množstvo nápojov alko aj nealko, zaujať vás určite môže aj Havajský koktejl. Ten vám naservírujú a v ňom si môžete vychutnať ibištek, šípky, ríbezle, kúsky ananásu, papáje a manga a takisto bude k dispozícii aj citrusová kôra. Ovocie v lete rozhodne dokáže potešiť, tak máte o čom premýšľať. Či práve tento drink je váš!

Swimming pool

Máte chuť si zaplávať? Nech sa páči, vo Via Magna vám bude k dispozícii Swimming pool. Ten obsahuje biely rum, vodku, smotanu, kokosový krém, ananásovú šťavu, Curacao blue a k tomu aj ľadová drť. Exotika v ústnej dutine vás vtiahne priamo do bazénu a vy budete pritom stále len na terase. Na čo ešte čakáte? Tri, dva, jeden štart!

Yerba Mate

Lahodný energetický nápoj s blahodárnymi účinkami na ľudský organizmus, vyrábaný z juhoamerickej Cezmíny paraguajskej. Toto na vás čaká, ak si v Christianii objednáte Yerba Mate. Ďalšia exotika vás teda pohltí a tentoraz rovno z Južnej Ameriky. V horúcom počasí je v Prešove podobné osvieženie na nezaplatenie. Ale platbu napríklad v hotovosti si určite radšej zabezpečte :-)

Frišné Mango

V Nico Caffé v Prešove rozhodne neslieďte len po kávičke. Osviežiť sa môžete aj príjemným letným drinkom, napríklad vás dostane Frišné Mango. Lahôdka s čerstvým ovocím sa doslova pýta na jazyk. Okrem toho si môžete dopriať aj ďalšie špeciality. Rumovú lakocinku, Špacírku lesom, Summer cream či Malinové Nico. Jasný dôkaz o tom, že aj kaviareň vie príjemne prekvapiť! A v lete tento fakt oceníme raz toľko.

Čítajte tiež:

Keď si s kamarátmi chcete vyraziť do mesta… 3 podniky v Prešove, do ktorých sa oplatí zavítať

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM