Prešov má na poslednej 12. priečke šesťbodové manko na Liptovský Mikuláš, ktorý takisto prehral. Do konca základnej časti ostáva už len šesť zápasov.

Ilustračný obrázok k článku V 59. minúte ešte vyhrávali! Hokejisti Prešova však napokon padli aj s Michalovcami
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 39. kola Tipos extraligy na ľade HC MV Transport Prešov 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 65. minúte útočník Jakub Suja.

Prešovčania viedli do 59. minúty 2:1 a siahali na tri body v snahe vylepšiť si pozíciu na poslednom mieste tabuľky. Michalovský útočník Radovan Puliš však gólom na 2:2 poslal zápas do predĺženia a jeho tím si napokon odniesol aj druhý bod.

Pozície oboch tímov v tabuľke sa nezmenili.

Michalovce sú naďalej tesne za prvou šestkou, Prešov má na poslednej 12. priečke šesťbodové manko na Liptovský Mikuláš.

HC MV Transport Prešov – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)

• Góly: 31. Krajč (Klíma, F. Fekiač), 38. Nauš (Gerlach, Giles) – 29. Galamboš (Žitný), 59. Puliš (Pereskokov, Hammond), 65. Suja (Glazkov, Paločko).
  • vylúčení: 4:5 na 2 min.,
  • presilovky: 1:1,
  • oslabenia: 0:0,
  • 1 035 divákov.

Prešov: Rabčan – F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ – Gerlach, Girduckis, Nauš – Tkáč, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Žilka – Lalík, Šimun, K. Jendroľ – Krajč

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik, R. Novák – Puliš, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Žitný, Bjalončík, Paločko – Vašaš, Galamboš, Chalupa