Rôzne Iné športy

Už v sobotu nás čaká Prešovský cyklomaratón: Pozrite si vopred kadiaľ povedie

Už túto sobotu si všetci nadšenci cyklistiky prídu v Prešove na svoje. Po štvrtýkrát odštartuje obľúbený Prešovský cyklomaratón.

Ilustračný obrázok k článku Už v sobotu nás čaká Prešovský cyklomaratón: Pozrite si vopred kadiaľ povedie
Zdroj: TASR

Radnica zverejnila, že prešovský cyklomaratón si nebude vyžadovať väčšie uzávierky ciest. Organizátori podujatia však informujú o jeho trase. Zvláštne užívanie miestnych komunikácií z dôvodu usporiadania tohto športového podujatia sa týka najmä:

  1. Hlavnej ulice v úseku pešej zóny pozdÍž Južného mestského parku a prepojovacej komunikácie.
  2. Komunikácií na Sídlisku III: ulice Bajkalskej po konečnú zastávku MHD, Prostějovskej, Mukačevskej, Jazdeckej v smere do areálu 4SPORT.

„Toto zvláštne užívanie miestnych komunikácií je povolené vo štvrtok a v piatok od 23. – 24. augusta 2018 od 11.00 do 16.00, kedy bude prebiehať registrácia účastníkov a v sobotu 25. augusta 2018 od 11.00 – do 13.00, kedy bude prezentácia účastníkov a samotný štart pretekov,“ uviedla radnica.

1.okruh: Súťažiaci cyklisti sa zhromaždia na Hlavnej ulici v časti pešej zóny. Slávnostný štart bude o 13.00 pred Mestským úradom. Pelotón cyklistov v doprovode sprievodných vozidiel vyštartuje v smere na Sabinovskú ulicu. Pokračuje po Sabinovskej ulici v smere na križovatku Sabinovská – Jánošíková – Bajkalská. Trasa pelotónu k cieľu povedie po miestnych komunikáciách a po cyklistickej cestičke ku konečnej zastávke na Sídlisku III, pokračuje po miestnej komunikácii Prostejovská ul., kde v križovatke Prostejovská – Mukačevská odbočí a dorazí k cieľu na k areálu 4SPORT-Bowling pri trati.

2. okruh: Súťažiaci cyklisti sa zhromaždia na Hlavnej ulici v časti pešej zóny. Slávnostný štart bude po 13.00 pred Mestským úradom. Pelotón cyklistov v doprovode sprievodných vozidiel vyštartuje v smere na križovatku Hlavná – Levočská, pokračuje po Levočskej ulici, kde odbočí na Jazdeckú ulicu a dorazí do cieľa k areálu 4SPORT – Bowling pri trati.

„Štart pretekov bude bez uzávierky miestnej komunikácie a Mestská polícia zabezpečí zastavenie premávky na Hlavnej ulici na čas nevyhnutný počas štartu,“ dodala prešovská radnica.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM