Ľubomír Hudačko Iné športy

Prvý duel, prvá výhra: Hádzanári si napravili chuť a porazili bieloruský Brest

Prvý krok býva spravidla náročný, ale prešovskí hádzanári ho majú úspešne za sebou. V 3. ročníku nadnárodnej SEHA league zdolali v rámci 1. kola bieloruský Meško Brest 30:28 (16:15).

Ilustračný obrázok k článku Prvý duel, prvá výhra: Hádzanári si napravili chuť a porazili bieloruský Brest

Už úvod mali Šarišania solídny a hostiteľom nedovolili čosi s výsledkom urobiť. V 20. minúte bolo 12:8 a takéto skóre v prospech koňarov vydržalo aj 5 minút pred klaksónom. Bielorusi však odvtedy pridali a do zmeny strán znížili na 15:16. Lenže vyrovnať sa im nedarilo ani potom. V 42. min viedol Tatran 23:19, ale o šesť minút už bolo 24:24. Prešovský tvorca hry Radčenko zvýšil v 53. min na 28:25, no hráči Meškova v krátkom čase vyrovnali. Posledné slovo však patrilo Rábekovi s Krištopansom, ktorí zabezpečili dva body pre hostí. Ich najlepším strelcom bol ľavoruký kanonier Patrik Hruščák, autor 7 presných zásahov.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka sú vďaka víťazstvu na čele tabuľky v SEHA Gazprom South Stream League, ktorej sezónu 2013/2014 otvoril ich práve duel v Breste. Úradujúci slovenský šampión by sa v 2. kole súťaže mal predstaviť v Osijeku proti chorvátskemu tímu RK Nexe Našice, presný termín ešte nie je známy. Prešovčania navrhli domácim 13. september.

Výsledok – štvrtok – SEHA Gazprom South Stream League – 1. kolo: Meškov Brest (Biel.) – Tatran Prešov (SR) 28:30 (15:16) Najviac gólov: Vukič 8/6, Markotič a Karačič po 6 – P. Hruščák 7/2, T. Urban 6/1, Rábek a Krištopans po 4 Pok. kopy: 6/6 – 4/4, vylúčení: 2 – 3, rozhodovali: Pavičevič a Ražnatovič (obaja Č. Hora), 1000 divákov

Zdroj: Webnoviny.sk