Kultúra

Urobte si prehľad: Aj takéto zaujímavé akcie sa konajú do konca týždňa v Prešove

Kam si vyraziť v Prešove počas najbližších dní odteraz až do konca týždňa? Inšpirujte sa našim výberom top podujatí...

Ilustračný obrázok k článku Urobte si prehľad: Aj takéto zaujímavé akcie sa konajú do konca týždňa v Prešove
Foto: Ľubomír Hudačko

Cesty k hudbe

18. júna 19.00 vo Viole

Viera Janárčeková a interpreti jej hudby. Viera Janárčeková je slovenská skladateľka, ktorá aj po desaťročiach života v Nemecku miluje slovenské hory a zaujíma sa o život ľudí vo svojej domovine.

Je mi fajn s.r.o.

18. júna 21.00 v Záhradnom kine

Monique vedie spoločenstvo Emauzy blízko mestečka Pau, kde zamestnáva ľudí, ktorí sa dostali na dno a dostávajú novú šancu. Po rokoch sa z ničoho nič vráti jej brat Jacques – ľahtikársky darmožráč, ktorého zaujíma len jediné: ako zbohatnúť.

Kabinet kuriozít

20. júna 16.00 v Krajskom múzeu

Kabinety kuriozít sú fenoménom zberateľstva šľachty a intelektuálov obdobia renesancie a baroka a sú predchodcami dnešných múzejných inštitúcií.

Savak

21. júna 20.30 v Chris­tianii

V roku 2015 sa stretli členovia kapiel The Obits, Holy Fuck, Nation of Ulysses, Teo Leo and the Pharmacists, The Make-Up,The Cops a dohodli sa, že spolu založia kapelu. A tak vznikli Savak, ktorí vás na na sklonku jarnej koncertnej sezóny odpália svojím rokenrolom priamo z New Yorku.

Tomášova cesta ku hviezdam

22. júna 11.00 v planetáriu

Malý Tomáš si nájde nového neobyčajného kamaráta – Pinkiho, ktorý nie je chlapcom, ale ozajstným svetelným lúčom. Rozpráva Tomášovi svoje zážitky z ciest kozmickým priestorom, zážitky rýchlej jazdy, stretania sa so zaujímavými telesami, tajomstvá z vnútra Slnka. Aké veľké je Slnko? Prečo žiari?

Červená čiapočka

22. júna 13.00 v PKO

Červená čiapočka je jednou z najznámejších svetových rozprávok a straší deti už viac ako dvesto rokov. Počas predstavenia sa diváci ocitnú v divokom svete rozprávok, v nudnom lese plnom nudných zvieratiek, ale aj vo svete kde áno nie je vždy áno a nie nemusí byť nie.

PechaKucha Night

22. júna 20.20 vo Wave

Celosvetovo známe podujatie, kde kreatívni a inšpiratívni hostia zdieľajú svoje myšlienky, nápady, projekty, skutočne všeličo. Dynamický formát prezentácie 20×20 už inšpiroval mnohých.

Ako psíček a mačička…

23. júna 16.00 v Babadle

Rozsahom neveľká, ale umelecky významná tvorba Josefa Čapka určená pre deti a mládež (ale rovnako i dospelým) už dávno patrí do klasického fondu českej literatúry. Kultivovane, umne v sebe spája komický, zábavný aspekt s ľudskou múdrosťou a to bolo dôvodom nášho divadla siahnuť po vtipných a múdrych príbehoch psíčka a mačičky.

A na záberoch si pozrite aj to, ako bazény na Kaluži pripravujú na novú sezónu. Kliknite si video.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie