Tlačové správy

UNIQA GSC: Nestačí hovoriť a počúvať, treba si porozumieť

Prieskumy hovoria jasnou rečou: výška mzdy už dávno nie je jediným určujúcim faktorom, podľa ktorého si záujemcovia o prácu vyberajú svojho budúceho zamestnávateľa. Čo teda skutočne vyhľadávajú a potrebujú?

Ilustračný obrázok k článku UNIQA GSC: Nestačí hovoriť a počúvať, treba si porozumieť
Zdroj: shutterstock.com/cs

Viac, než finančný motív, rezonuje v ľuďoch potreba začleniť sa do funkčnej firemnej kultúry poskytujúcej kariérny rast, uznanie, ľudský prístup zo strany nadriadených a množstvo zaujímavých benefitov.

UNIQA GSC aktívne reaguje na aktuálne požiadavky pracovného trhu: „Naša spoločnosť už od svojho vzniku zastáva filozofiu, že ľudia sú na prvom mieste. Myslím si, že za 25 rokov nášho pôsobenia sa nám to aj podarilo dokázať. Svedčia o tom nielen rôzne ocenenia, ktoré sme získali, ako napríklad viacnásobný titul Najzamestnávateľa, ale aj neustále sa rozrastajúci tím ľudí, ktorí vidia svoju budúcnosť práve v UNIQA GSC”, hovorí Tibor Zalabai, konateľ spoločnosti.

UNIQA GSC poskytuje v súčasnosti stabilné zamestnanie už viac ako 700 zamestnancom: „Materská spoločnosť v Rakúsku vďaka našej svedomitej práci a schopnosti neustále napredovať, prehlbuje svoju dôveru v nás, čo sa prejavuje pribúdaním nových úloh a zaujímavých projektov. Potreba navyšovať ľudské zdroje a kapacity je tak stále vysoko aktuálna”, hovorí Jana Kosdiová, vedúca tímu HR.

Zdroj: UNIQA GSC

Osloviť potenciálnych záujemcov sa v UNIQA GSC snažia viacerými náborovými kampaňami. Prostredníctvom nich sa cieľové skupiny môžu dozvedieť, čo všetko im práca v UGSC dokáže priniesť: „V náborových kampaniach chceme upriamiť pozornosť na najzaujímavejšie benefity, ktoré sú našimi kolegami najviac oceňované. Je to najmä flexibilný čas, ktorí našim zamestnancom umožňuje rozdeliť si pracovný čas tak, aby mali dostatok priestoru aj na svoju rodinu, priateľov či koníčky. Ďalším veľmi oceňovaným benefitom je možnosť bezplatného vzdelávania, vrátane jazykových kurzov. Nemenej dôležitými faktormi spokojnosti sú skvelý tím, príjemná atmosféra, pocit stability, ako aj 13. a 14. plat,” dodáva J. Kosdiová.

Tieto a mnohé ďalšie benefity sú podľa J. Kosdiovej výsledkom neúnavnej snahy vedenia dokonale porozumieť potrebám svojich zamestnancov. A hoci to zamestnancami začína, ani zďaleka to nimi nekončí. „V UNIQA GSC si uvedomujeme zodpovednosť aj za okolie, v ktorom naša spoločnosť pôsobí. Snažíme sa preto pozorne načúvať a porozumieť aj potrebám miestnych komunít, podporovať ich a prispievať k ich rozvoju”, hovorí T. Zalabai.

Zdroj: UNIQA GSC

Hlasuj na: https://www.uniqa-gsc.sk/…navatel2021/

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: UNIQA GSC
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM