Ľubomír Hudačko Rôzne

UNIKÁTNE a vzácne zábery: Zničenú bytovku v Prešove kedysi takto namaľovali, FOTO

Nebol to obyčajný bytový dom. Na Mukačevskej ulici vynikal dnes už prakticky neexistujúci panelák maľbami na prízemí. Takto pred rokmi tvorba vznikala.

Ilustračný obrázok k článku UNIKÁTNE a vzácne zábery: Zničenú bytovku v Prešove kedysi takto namaľovali, FOTO
18
Galéria
Zdroj: Milan Ferenčík

Dnes už to sú unikátne zábery. Fotograf Milan Ferenčík bol pred časom pri tom, ako v súčasnosti zničenú a zbúranú bytovku namaľovali známymi maľbami.

Skrášľovali ju 10 rokov

Tie ju skrášľovali prakticky 10 rokov. V máji 2010 dokončili tretiu stranu prác, rok predtým vznikli prvé maľby. Išlo o spoločný výtvarný projekt Ivany Pančákovej a Erika Drába.

Aj ona prišla po výbuchu a požiari o svoj byt, aj o väčšinu svojich obrazov.

„V čase maľovania tohto diela som bol žiakom Ivany Pančákovej, ktorá teraz prišla o byt, o všetko. Keď som bol pri realizácii projektu, tak som to nafotil a pridal na svoj blog,“ prezradil nám pre Prešov 24 Milan Ferenčík, ktorý stojí aj za webstránkou greatmilan.com.

Ostali len maľby

Vtedy nikto netušil, čo sa môže stať o 10 rokov, a že z bytovky v januári 2020 ostanú už len spomínané maľby. Fotografie uverejňujeme s autorovým súhlasom.

V obrazoch si teda pozrite unikátne a dnes už vzácne zábery, ako táto tvorba vtedy vznikala, a ktorú celú dekádu až do tragédie obdivovali všetci okoloidúci.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Obrazom: Dnes už zbúranú bytovku v Prešove maľovali pred 10 rokmi
18
Galéria
Zdroj: Milan Ferenčík

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie