Ľubomír Hudačko Správy

Umelci Fekete a Bubán v Prešove majú výstavu: Krajinomaľba aj priestor, cez ktorý prejdeme cez stenu!

Umelci po dlhých ôsmich rokoch vystavujú opäť spolu a to v Prešove. Maliari Ján Fekete a Stanislav Bubán otvorili v týchto dňoch spoločnú výstavu v priestoroch Galérie Átrium. V prešovskej galérii predstavujú svoju tvorbu z posledného obdobia

Ilustračný obrázok k článku Umelci Fekete a Bubán v Prešove majú výstavu: Krajinomaľba aj priestor, cez ktorý prejdeme cez stenu!
Zdroj: TASR

Obaja pochádzajú z východného Slovenska, no študovali v Bratislave na Vysokej škole výtvarných umení. Bubán v súčasnosti žije v Bratislave a Fekete vo Viedni.

Ján Fekete predstavuje 11 diel, ktoré sú pokračovaním jeho abstraktnej tvorby.** Diela na výstave zámerne koncipoval tak, aby neboli len závesnými obrazmi, ale ako sám hovorí, priestorom, ktorým môžeme prejsť cez stenu**. Dve diela sú prezentáciou jeho vidiny čiernych dier a planét a nevylučuje, že môžu predurčovať jeho ďalšie smerovanie v tvorbe.

Stanislav Bubán predstavuje v Prešove svoju úplne novú tvorbu, ktorú doteraz neprezentoval, a tou je krajinomaľba. Ide o 13 obrazov, ktoré vznikali v poslednom období počas jeho návštev rôznych svetových krajín. Ako povedal, sú to jeho záznamy z ciest, kde prevažuje olejomaľba a akryl. Najbližšie sa chystá v týchto dňoch do Číny, kde ho pozval Čínsky zväz umelcov. Bude tam tvoriť približne tri týždne a jeho obrazy ostanú v tejto krajine. Výstava potrvá v prešovskej galérii do polovice januára.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM