Ľubomír Hudačko Správy

Túžia sa učiť aj cez prázdniny: Prešovská univerzita vychová ďalších bakalárčekov a magisterčekov!

Takmer dve stovky budúcich bakalárčekov a magisterčekov sa túži učiť aj cez prázdniny. Presne takýto titul im bude pridelný po úspešnom ukončení detskej univerzity, ktorá je už predo dvermi. Podujatie sa bude venovať najmä histórii a jeho heslom sú Vykopávky.

Ilustračný obrázok k článku Túžia sa učiť aj cez prázdniny: Prešovská univerzita vychová ďalších bakalárčekov a magisterčekov!
Zdroj: Webnoviny.sk

Spolu 180 detí – 90 budúcich bakalárčekov a 90 budúcich magisterčekov – vo veku od 7 do 15 rokov v pondelok odštartuje siedmy ročník Prešovskej detskej univerzity.

Malí bakalári a magistri sa budú vzdelávať napríklad v tom, ako sa robia knihy, odhalia tajomstvá dinosaurov či stredovekých keramických nádob, ale naučia sa aj niečo o divadle a médiách. Slávnostné ukončenie netradičného vzdelávania bude zavŕšené na promócii bakalárčekov a magisterčekov odovzdá diplomy deťom rektor univerzity René Matlovič.

„Počas jedného týždňa budú spoločne s lektormi – univerzitnými pedagógmi a študentmi, ako aj pozvanými osobnosťami z vedeckých kruhov hovoriť o histórii, pamiatkach, starých remeslách, absolvovať exkurzie a ‚vykopávky‘ i priamo v teréne. Bohatý týždeň sa začne slávnostnou imatrikuláciou v pondelok 7. júla o 9.30 h, na pešej zóne pred radnicou v Prešove,“ uviedla hovorkyňa univerzity Kamila Urmaničová.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM