Hokejisti Zvolena v 21. kole Tipos extraligy aj bez produktívnych útočníkov Sideroffa a Hecla zdolali Prešov 4:3 a poistili si tak tretie miesto v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Prešova po prehre vo Zvolene: Odohrali sme dobrý, obetavý zápas, FOTO a HLASY
10
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Úvod duelu vyšiel lepšie hosťom. V tretej minúte využili presilovku, keď sa z dorážky presadil Šimun. Domáci však rýchlo otočili na 2:1.

V druhej tretine sa Prešovčanom podarilo vyrovnať v hre štyroch proti štyrom, Zvolenčania i na tento zásah odpovedali ešte do prestávky Stupkom, ktorý zakončoval pomedzi betóny Rabčana – 3:2.

V tretej tretine domácu dominanciu podčiarkol ďalším gólom Stupka. Gerlach síce ešte znížil, no hostia v závere nevyužili dve presilovky a ani hru v šiestich proti štyrom.

HKM Zvolen – HC MV Transport Prešov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

• Góly: 7. Mudrák (Huntebrinker, Šiška), 10. Jedlička (Langkow), 38. Stupka (Huntebrinker, Hanna), 47. Stupka (Hanna, Šiška) – 3. Šimun (Gerlach), 29. Campagna (Šimun), 51. Gerlach (Nauš, Ľalík)
  • Rozhodovali: Stano, Krajčík – Kacej, D. Konc ml.
  • Vylúčení na 2 min: 4:2
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 1 478 divákov
  • Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hain, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Šiška, Huntebrinker, Kolenič – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Stupka, V. Fekiač, Csányi
  • Prešov: Rabčan – Ľalík, Giles, O. Turan, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, Thomka, F. Fekiač – Gerlach, Girduckis, Nauš – K. Jendroľ, Šimun, Campagna – Džugan, Neuls, Martin – Milý, T. Klíma, Žilka

Hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.