Tréner Kovalec sa vrátil do Prešova: Tatranu pomôže na 8 zápasov

Prešovčania sú po 11. kole na predposlednej priečke a na vytúžené 6. miesto strácajú desať bodov. Vedenie na 8 zápasov angažovalo trénera Kovalca.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Kovalec sa vrátil do Prešova: Tatranu pomôže na 8 zápasov
Zdroj: TASR

Hlavným cieľom futbalistov 1. FC Tatran Prešov pod vedením staronového trénera Sergija Kovalca ostáva umiestnenie v prvej polovici tabuľky Fortuna ligy. K naplneniu ambícií by mala pomôcť aj nová posila z Portugalska.

Má dobré renomé

Pôsobenie staronového trénera pri prešovskom A-mužstve sa začalo na teambuildingovej akcii v Slovenskom raji. „Nový tréner už videl viacero zápasov nášho tímu. Zistil, že potrebujeme zlepšiť obrannú hru, pretože dostávame veľa gólov po našich chybách. Očakávame, že po trénerskej zmene začneme zbierať body a nadviažeme na úvod sezóny, ktorý bol celkom dobrý. Počas jeho pôsobenia mužstvo vyhrávalo. Má dobré renomé a je to skúsený odborník. Pôsobí veľmi pozitívne a zhodli sme sa na spoločnej vízii. To je presne to, čo teraz potrebujeme,“ uviedol generálny manažér prešovského klubu Marek Trávniček.

Dohoda so 49-ročným kormidelníkom, ktorý už v Prešove pôsobil v druhej polovici sezóny 2011/2012, znie na osem zápasov, čo znamená do konca kalendárneho roka.

Brankár Mickael Meira

„Sme v ťažkej situácii a bodov nemáme veľa. Budeme musieť všetci pracovať na sto percent. Oslovil ma prezident klubu pán Remeta s prosbou o pomoc. Viem, aký je cieľ a spravíme všetko pre jeho naplnenie,“ uviedol Kovalec, ktorý nahradil Miroslava Janteka. Novými sú aj asistent trénera Viačeslav Nivinskij a brankár Mickael Meira, ktorý naposledy pôsobil v Boaviste Porto. Prešovčania sa pod vedením staronového trénera prvýkrát predstavia v sobotu 14. októbra na trávniku ŠK Slovan Bratislava.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: TASR

Odporúčame