Ľubomír Hudačko Rôzne

To by bol TRAPAS: Plánuje sa otvoriť Park A. Dubčeka v Prešove v TAKOMTO stave?!

Po nedávnom otvorení Panskej záhrady v Nižnej Šebastovej by sa malo schyľovať aj k otvoreniu Parku A. Dubčeka na Clementisovej. Má to však ešte háčik.

Ilustračný obrázok k článku To by bol TRAPAS: Plánuje sa otvoriť Park A. Dubčeka v Prešove v TAKOMTO stave?!
17
Galéria

Park Alexandra Dubčeka na „dvojke“ je vo vynovenej podobe už niekoľko mesiacov, na mieste dodali a vynovili množstvo prvkov, viaceré pribudli úplne nové.

Sú medzi nimi knižná búdka, lavičky, posilňovňa, mini amfiteátre či ihrisko na športovanie.

Primátor meste František Oľha sa pri otvorení iného parku, Panskej záhrady v Nižnej Šebastovej nechal počuť, že sa blíži aj otvorenie spomínaného parku na Sídlisku II.

"V najbližšej dobe chceme slávnostne otvoriť aj park Alexandra Dubčeka a výrazne sme sa posunuli aj v téme predzáhradiek, ktoré si po poslednom mestskom zastupiteľstve obyvatelia Prešova budú môcť konečne zriadiť úplne legálne,“ povedal po otvorení Panskej záhrady Oľha.

Nepokosené, alebo bez zelene

Na ulici Vlada Clementisa je však ešte dosť práce.

Park je totiž miestami zahádzaný odpadkami, nepokosený a burina niekde prerastá už aj cez nové lavičky. Naopak, niekde zeleň chýba a vidno biele miesta.

Taktiež je na dvoch miestach ponechaná obrovská kopa štrku či hliny.

Doladenie detailov

Zaujímali sme sa preto, či prešovská samospráva ešte bude dolaďovať tieto detaily a kedy park plánuje otvoriť.

„V tomto parku budú prebiehať už iba čistiace a upratovacie práce. Kosba v parku bude zrealizovaná, nie je však súčasťou bežného harmonogramu,“ uviedol pre Prešov24 hovorca mesta Michal Hudák s tým, že pri parkoch je v rámci kosenia aplikovaný špecifický prístup, obzvlášť pri parkoch kde prebieha takzvaný prvý vegetačný cyklus.

„Slávnostné otvorenie tohto parku plánujeme na konci mesiaca máj, kedy by sa mohlo stabilizovať počasie, rovnako chceme nechať ešte čas tým plochám zelene, na ktorých sa tráva ujala trochu neskôr,“ dodal Hudák.

Aktuálne zábery z miesta si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Park A. Dubčeka ešte pred otvorením potrebuje doladiť
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM