Ľubomír Hudačko Iné športy

Titul je náš! Prešovskí volejbalisti predviedli NESKUTOČNÝ obrat a vyhrali Slovenský pohár

Prešovčania sa po čase opäť tešia z cennej trofeje. Nedeľné finále Slovenského pohára vo volejbale bolo mimoriadne dramatické a so šťastným koncom.

Ilustračný obrázok k článku Titul je náš! Prešovskí volejbalisti predviedli NESKUTOČNÝ obrat a vyhrali Slovenský pohár
10
Galéria
Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

V Poprade sa prešovskí volejbalisti v nedeľu tešili zo zisku 5-tej trofeje Slovenského pohára. Hráči majú za sebou náročný, ale úspešný víkend. Dnes24.sk o tom informovala z klubu VK Mirad Unipo Prešov Jana Peregrinová.

V sobotu vo večernom semi­finálovom stretnutí zdolali volejbalistov VKP Bratislava 3:2, aby rovnakým výsledkom v nedeľu potrápili aj druhého papierového favorita zo západu Slovenska.

Z 0:2 na 3:2

Prešovčania po dráme otočili vývoj stretnutia nad obhajcom z Komárna z 0:2 na 3:2 a nad hlavu už 5-krát zodvihli putovnú trofej Štefana Pipu.

Popradská aréna, v ktorej bolo na finále zvedavých 800 divákov, videla fantastický volejbal. Prvé dva sety dominovali na palubovke hráči Komárna a málokto by stavil na Prešov čo i len cent.

V treťom sete si za stavu 1:3 poranil pravú nohu nahrávač Riekeru UJS Maroš Kasperkevič, na ihrisko prišiel mladý Emil Gabko a Prešovčania razom ožili. Tretí set si s prehľadom postrážili a vyhrali ho 25:19.

Komárňania sa však otriasli a štvrtý set mali pod kontrolou. Do koncovky vstupovali s pohodlným náskokom 20:16 a neskôr viedli aj 22:18. Nevyužili v ňom ale dva mečbaly a Prešovčania naopak využili svoj štvrtý.

Ščerba najužitočnejší

V tajbrejku už ale dominovali Prešovčania, ktorí dovolili uhrať zdecimovanému Komárnu len päť bodov a po rokoch 2005, 2016, 2017 a 2021 získali Trofej Štefana Pipu po piatykrát v histórii klubu.

Najužitočnejším hráčom turnaja sa stal prešovský kapitán – smečiar Michal Ščerba.

Rieker UJS Komárno – VK Mirad Unipo Prešov 2:3 (13, 17, –19, –30, –5)

  • 800 divákov.
  • Rieker UJS: Ogurčák 16, Mačuha 10, Szarek 17, Gergely 21, Kohút 13, Kasperkevič 0, libero Krajčo (Forró 0, Százvai 0, Gabko 0). – Tréner: G. Chochoľak.
  • VK Mirad Unipo : Smolej 17, Mikovčík 7, Gulák 11, Ščerba 16, Jendrejčák 8, Goč 5, libero Turis (M. Hudák 0, Šiket 0, V. Rzyman 0). – Tréner: E. Digaňa.

Hlasy po finále

Gabriel Chochoľak, tréner Rieker UJS: „Veľmi ma mrzí, že sme prehrali. Pre takéto zápasy sa šport hrá. Keď sa do toho pridá taká udalosť, ako Marošovi Kasperkevičovi, tak je to smutné. Situácia na ihrisku po jeho zranení nebola jednoduchá. Táto prehra nás musí prebolieť. V treťom sete sme kopili chyby, ale vo štvrtom sme sa nakopli jednoduchou hrou. Koncovka štvrtého setu nám nevyšla a v tajbrejku vyhral Prešov. Hráčom nemám čo vyčítať.“

Erik Digaňa, tréner VK Mirad Unipo: „Úprimne, na jednej strane sa teším z víťazstva, na druhej ma to veľmi mrzí. Ak by sa Komárnu nezranil nahrávač Kasperkevič, zrejme by vyhralo. Komárno bolo lepšie. Verím, že Maroš sa dá čoskoro do poriadku a ešte si proti sebe zahráme. Postupne sme sa rozohrali, chlapci chceli vyhrať. Bolo to na nich vidieť. Viacero hráčov hralo so sebazaprením, a preto som za nich rád, že sa im podarilo vyhrať.“

Michal Ščerba, kapitán VK Mirad Unipo: „Mám veľké emócie. Teším sa z víťazstva. Je mi ľúto zranenia Maroša Kasperkeviča, ale možno to nás práve nakoplo. Vo štvrtom sete sme si mysleli, že sa Komárno zdolá samé, ale vrátili sme sa do toho. Servisom sme takticky išli po Marekovi Gergelym, aby sme mu sťažili pozíciu v útoku.“

Viac záberov nájdete v priloženej fotogalérii.

Objektívom: Priebeh finále Slovenského pohára vo volejbale
10
Galéria
Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM