Títo prešovskí policajti si zaslúžia palec hore: Mužovi zachránili život!

Prešovskí muži zákona, ktorých môžete vidieť na fotografii, si zaslúžia palec hore. Polícia informovala, že zachránili ľudský život.

Ilustračný obrázok k článku Títo prešovskí policajti si zaslúžia palec hore: Mužovi zachránili život!
Zdroj: KR PZ v Prešove

Krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová informovala, že policajná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov – Sever bola vyslaná operačným dôstojníkom na preverenie oznámenia, že v Ľuboticiach chce niekto spáchať samovraždu.

Hovorkyňa dodala, že hliadka po príchode na miesto zistila, že dom je uzamknutý a až na jednu izbu, sa nikde v dome nesvieti, na zvonenie zvončeka ani opakované klopanie a búchanie do dverí nik nereagoval.

„Jeden z členov hliadky prostredníctvom požiarneho rebríka vyliezol na strechu domu, následne zliezol na balkón k izbe kde sa svietilo. Po chvíľke začul chrčanie a buchnutie vychádzajúce z domu. Nakoľko bola dôvodná obava , že je vážne ohrozený život a zdravie, zatlačil na balkónové okno, ktoré bolo len pritlačené a tak vošiel dnu,“ uviedla Migaľová.

Doplnila, že policajt využil svoje oprávnenie otvoriť byt, vstúpiť doň a vykonať opatrenia na odvrátenie hroziaceho nebezpečenstva, ak je dôvodná obava, že je ohrozený život alebo vážne ohrozené zdravie osoby.

„Na schodisku sa nachádzala osoba, ktorá visela na koženom opasku upevnenom na konštrukcii zábradlia. Táto osoba, išlo o muža, už nejavila známky života, preto policajt okamžite pristúpil k tomuto mužovi, odviazal mu opasok z krku a kontroloval základné životné funkcie. Následne otvoril dvere do domu a vpustil dnu záchranárov … Mužovi bola poskytnutá pracovníkmi RZP odborná pomoc. Podľa vyjadrenia ošetrujúcej lekárky bola vykonaná v poslednej minúte,“ uviedla Migaľová.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame