Monika Földešiová Kultúra

Tip na knihu: Krutý a brutálny dravec vraždí mladé dievčatá

Štvrtého mája našli v odpadovej chodbe blízko Brna telo pätnásťročného dievčaťa, viackrát znásilnené a brutálne umučené. Neďaleko obete bol do steny vyrytý rok 1986. Čo to znamená?

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Krutý a brutálny dravec vraždí mladé dievčatá
Foto: Monika Földešiová

Čoskoro zločinec udrel znova – obeťou bolo opäť mladé dievča a vyšetrovateľom začalo byť jasné, že ide o nezvyčajne zvráteného sériového vraha. Všetkých zaráža množstvo ejakulátu, svedčiace pravdepodobne o sexuálne narušenom jedincovi…

Takto sa začína výborný triler Dravec, o masovom vrahovi, ktorý svoje obete brutálne týra, znásilňuje a napokon zabije. Autorom je Slovák žijúci v Brne Adam Barna, ktorý vystaval zaujímavý a dynamický príbeh, aký sa naozaj mohol odohrať… „Rozhodol som sa písať o zločinoch a to o neuveriteľných zločinoch,“ vysvetľuje autor.

Vyšetrovatelia Boris Kuntz a Miloš Slavoš sa pustia do pátrania, no vrah sa pohyboval ako duch. Na mieste činu však nájdu starú mincu, ktorá ich zavedie do Linca, kde sa v roku 1986 stali dva podobné, dosiaľ nevyriešené prípady. Mincu si v miestnom múzeu kúpil muž, ktorý sa pohyboval ako duch a mal prenikavo zelené oči…

Súčasne sledujeme bohatého podnikateľa Gabriela Nečasa, ktorý má jednu slabosť – z času na čas usporadúva v luxusnej vile obklopenej lesmi dokonale utajenú párty, na ktorú pozýva len svojich dobrých priateľov a prvotriedne prostitútky. Niekto však príde na jeho záľubu a začne ho vydierať. Volá sa Samuel a tvrdí, že má podobné chúťky. A že Gabriel musí pozvať aj jeho. Keď sa začne vzpierať, polícia objaví u ďalšej zabitej ženy podnikateľovu vizitku.

Dravec je drsný, napínavý krimi príbeh s prvkami technotrileru, ktorý mrazí od začiatku do konca. Do príbehu vstupuje aj špecialistka na profily vrahov, patologička a niektorých čitateľov možno zaskočí brutalita opisov. Je to však dynamické čítanie, dobre vystavaný príbeh s prekvapujúcim rozuzlením.

Preneste sa do 4.mája, kedy udrel brutálny Dravec

Úryvok z knihy

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM