Ľubomír Hudačko Od Vás

Teraz prehovorila ulica: Toto je potrebné na Kuzmányho ulici prioritne riešiť!

Snáď všetkých Prešovčanov potešilo, že sa mesto rozhodlo začať rekonštruovať nejedny rozbité schody. Stalo sa tak napríklad pri elektrodome, ale to nebol jediný tŕň v oku Šarišanov. Ľudí žijúcich na Sekčove trápia aj iné problémy, o ktorých prehovorili.

Ilustračný obrázok k článku Teraz prehovorila ulica: Toto je potrebné na Kuzmányho ulici prioritne riešiť!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

V uliciach sídliska Sekčov nám ochotne prezradilo viacero tamojších obyvateľov, čo by podľa nich malo vedenia mesta ešte prioritne riešiť.

„Sekčov je obrovské sídlisko a preto je tu aj množstvo neporiadku a špiny. Chcelo by to poriadnu upratovaciu čatu, alebo jednoducho zorganizovať hromadnú brigádu, na ktorej by sa podieľali všetci obyvatelia. Nepekný pohľad je aj na škaredé grafitti a množstvo odhodených špakov. Ďalšia vec je parkovanie. Je to katastrofa nájsť si miesto pre svojho tátoša. A tie hrboľaté chodníky, no comment,“ prezradil pre Prešov 24 murár Milan Vasiľ (38).

Poškodené schody na Kuzmányho

Pre niektorých je tŕňom v oku už dlhší čas zničené schodisko okolo križovatky na Kuzmányho ulici. Kým na jednej strane je chodník nanovo vydláždený a opravený, oproti si človek môže privodiť nechcenú peénku: „Ísť tam s detským kočiarom nie je prakticky možné. Ja ho sama nedvihnem. Nie je rozumné nechávať napospas osudu takýto problém, ktorý bije do očí. Nedávno sa opravili schody pri elektrodome, nerozumiem, prečo by sa tak nemohlo stať aj tu,“ vyjadrila svoj názor mamička Stanka Ďurčová (25).

Čo na to radnica

Ďalších oslovených potešila oddychová zóna na Okružnej ulici a sú spokojní aj s obnovou Vodárenskej veže. Názory našich respondentov sme poslali aj kompetentným na prešovskú radnicu, aby sme pre ľudí prezistili, čo je a čo nie je možné tak skoro na danom sídlisku z ich prianí a pripomienok riešiť: „Ide o úsek, ktorý je zahrnutý v rámci investičnej akcie – Kuzmányho ulica. Mostík na druhej strane je upravený, čím je dostatočne zabezpečený priechod chodcov, cyklistov, či mamičiek s kočiarmi. Evidujeme tieto schody, avšak šlo by o duplicitnú investíciu,“ uviedla hovorkyňa mesta Veronika Kmetóny-Gazdová.

Foto: ilustračné

Prešovčania a ich návrhy na vylepšenia: Tieto schody by radi videli opravené
1
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM