Ľubomír Hudačko Futbal

Futbalisti Tatrana Prešov mali Sencu čo oplácať, veď práve ŠK boli doposiaľ jediným celkom, ktorý v baráži východniarov zdolal a to na svojej pôde 1:0. Hostia nastúpili ako celok z chvosta tabuľky v pozícii outsidera. Napriek tomu si pripísali tri body oni po najtesnejšom rezultáte.

Ilustračný obrázok k článku Tatran si doma zmeral sily so Sencom: Tribúny tlieskali Prešovčanom, ale vyhrali hostia

Prevaha zeleno-bielych bola značná, oproti súperovi mali viac z hry.

Prvú šancu spálil po štvrťhodine hry Katona, keď prekopol. Publikum roztlieskal aj kvôli delovke Tubonemi, hoci mieril decimetre vedľa. Hralo sa najmä pred bránou Senca, no bez gólového efektu.

V 23. minúte musel robinzonádu predviesť brankár hostí po peknej rane Šafranka. Ten istý hráč nedal v nájazde o pár minút neskôr, minul z prvej po dlhom pase skutočne len tesne. Gól tak diváci v prvom polčase nevideli.

Po prestávke mal Tatran mal túžbu vlastných fanúšikov potešiť víťazným gólom, lenže stal sa opak. Prudkú ranu Talian po hodine hry od Lénártha iba vyrazil pred seba, čo využil striedajúci Jesus Konnsinmbal k zásahu na 0:1. Katona technickou ranou o chvíľu nevyrovnal, bola totiž málo razantná.

Koňarom nevychádzala kombinácia pred šestnástkou podľa predstáv a hoci sa k bráne súpera tlačili čo to dalo, nepriaznivý stav zvrátiť nedokázali. Len druhá prehra na jar tak prisla opäť v súboji so Sencom.

Zostava Tatrana Prešov: Talian – P. Leško, P. Jacko, Kačala, Lipták, Dupkala, D. Leško, Dzurík, Tubonemi, Katona, Šafranko. Duel sledovalo 332 divákov.