Ľubomír Hudačko Futbal

Tatran má nového trénera: Našich futbalistov bude kormidlovať Jozef Kostelník

Novým trénerom slovenského futbalového druholigistu 1. FC Tatran Prešov sa stal Jozef Kostelník. Na trénerskej lavičke vystriedal skúseného Jozefa Bubenka, ktorému sa nepodarilo tím zachrániť v Corgoň lige a v budúcej sezóne sa predstaví v 2. lige. Informoval o tom oficiálny web klubu.

Ilustračný obrázok k článku Tatran má nového trénera: Našich futbalistov bude kormidlovať Jozef Kostelník
Zdroj: Dnes24.sk

Kostelník neprichádza do neznámeho prostredia. Bývalý stredopoliar s prezývkou ‚Joky‘ je odchovancom Tatrana a v prešovskom drese začínal v roku 1987 aj bohatú futbalovú kariéru. Po dvoch rokoch jeho kroky viedli do Prahy, kde pôsobil v dvoch slávnych kluboch. Najskôr v Dukle a neskôr aj v Sparte, s ktorou získal dva majstrovské tituly. Okrem toho v ČR hral aj za České Budějovice, Hradec Králové a Poštornú. Obliekol si aj dres Žiliny a legionársky chlebík si vyskúšal v izraelskom tíme Hapoel Jeruzalem. V lige dal 40 gólov, v izraelskej súťaži 7. Nastúpil aj na šesť stretnutí v európskych pohároch, v ktorých zaznamenal jeden gól.

O svojom vymenovaní urputne neuvažoval, ale ani ho neprekvapilo: „V klube som pôsobil. Dostať sa na takýto post na Slovensku nie je jednoduché. Je za tým zvyčajne veľa lobingu. A ja som za sebou nemal nikoho. Preto to prekvapenie. Viem ale, že záujem, aby som tu prišiel, mali samotní hráči. Preto som napokon aj ponuku prijal a je to pre mňa česť,“ povedal pre oficiálny web klubu.

Po návrate z Izraela hráčsku kariéru ukončil v dresoch Čane a Ozexu Solivar, kde pôsobil ako hrajúci tréner. Do prešovského Tatrana sa vrátil v ročníku 2008/2009 najskôr ako asistent Jozefa Džubaru pri juniorke. Pred jarnou časťou Corgoň ligy zaujal pozíciu druhého asistenta Romana Pivarníka popri Jozefovi Daňkovi a neskôr pôsobil aj ako hlavný tréner juniorky. Po odchode z Tatrana krátko sedel na lavičke Odevy Lipany, Ľubotíc i druholigovej Ružinej. Naposledy viedol treťoligový Vranov n/Topľou.

V Tatrane nebude príliš nutné predstavovať sa navzájom: „S väčšinou chlapcov sa poznám. Niečo sme spolu prežili. Preto si myslím, že ma aj vedenie klubu oslovilo. Ja som veľmi rád, že môžem pracovať s týmito chlapcami, lebo viem, aký potenciál v nich je. Po prvom tréningu sa mi to len potvrdilo. Sú tu veľmi dobrí a šikovní chlapci, ktorí majú budúcnosť i takí, ktorí ešte nepovedali posledné slovo.“

Po neúspešnej sezóne je teda hlavná priorita vrátiť sa medzi elitu: „Futbal sa hrá pre ľudí a merítkom práce trénera i hráčov je návštevnosť. Preto budeme chcieť hlavne vyhrávať a hrať pre ľudí. To znamená – hrať pozerateľný, ale účelný futbal. Iný cieľ ako postup si s týmito hráčmi dať nemôžem a nepripúšťam. S tým som sem prišiel a som o tom pevne presvedčený,“ dodal Kostelník, nový muž na trénerskej lavičke Prešova.

Zdroj: 1fctatran.sk; global24

Rýchle správy

Najčítanejšie