Ľubomír Hudačko Futbal

Tatran k postupu ťahal strelec Dolný: Dal NESKUTOČNÝCH 41 gólov, z toho 7 hetrikov

Skromne vraví, že to nie je len jeho úspech. Veľkú zásluhu pripisuje trénerovi Petrušovi a spoluhráčom, ktorí ho zásobovali výbornými prihrávkami.

Ilustračný obrázok k článku Tatran k postupu ťahal strelec Dolný: Dal NESKUTOČNÝCH 41 gólov, z toho 7 hetrikov
Zdroj: Facebook.com/1fctatran

Útočník prešovských futbalistov Jozef Dolný sa v predchádzajúcej sezóne stal suverénne najlepším strelcom III. ligy Východ. Prekonal 40-gólovú hranicu, dal rekordných 41 gólov. 1. FC Tatran Prešov o tom informuje na sociálnej sieti.

Skóroval takmer v každom zápase, dal sedem 7 hetrikov.

Viac správ z Prešova:

V živote toľko nedal

„Veľmi si to vážim. Počas sezóny som si tie čísla veľmi neuvedomoval, pretože som bol v zápasovom kolotoči a záležalo mi hlavne na tom, aby víťazil tím. Snažil som sa mužstvu pomôcť a bolo z toho krásnych 41 gólov. Toľko som v jednej sezóne v živote nedal a také niečo sa mi už ani nepodarí,“ povedal v rozhovore pre klub Dolný s tým, že o tento úspech sa pričinil aj tréner a jeho spoluhráči.

„Nie je to len môj úspech. Veľkú zásluhu pripisujem trénerovi Róbertovi Petrušovi, ktorý ma podporoval a spoluhráčom, tí ma zásobovali výbornými prihrávkami. Vždy som sa snažil premeniť šance na góly a na body.“

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Na pamiatku si Jozef Dolný odloží špeciálne kopačky, v ktorých zaznamenal svoj strelecký rekord. Našiel ich pred začiatkom sezóny a posledné zápasy ledva vydržali.

Už boli rozbité

„Kúpil som si ich už dávnejšie, ale nenosil som ich. Pred sezónou som hľadal pohodlné, tieto boli doma, tak som ich vyskúšal. Začalo sa mi v nich dariť. Na konci sezóny už boli rozbité, už som v nich ani netrénoval a snažil sa, aby mi vydržali, mal som ich už len na zápasy. Teraz si ich odložím na pamiatku, budú mi pripomínať peknú sezónu,“ dodal na záver.

ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM