Ľubomír Hudačko Futbal

Tatran doma rozprášil Trnavu: Predviedli sme gólostroj ako hrom!

Tak tomu sa povie začiatok ako hrom! Po necelých dvoch mesiacoch privítal Prešov na svojom trávniku opäť súpera z Trnavy. Aj keď tentoraz už v II. najvyššej súťaži, výsledok rozhodne stál za to. Juniorom zo slovenského Ríma nasúkal sedmičku!

Ilustračný obrázok k článku Tatran doma rozprášil Trnavu: Predviedli sme gólostroj ako hrom!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Majú si diváci začínať na nový trend? Už druhýkrát za sebou zmietol z trávnika prešovský Tatran svojho súpera siedmimi gólmi. Kým pred týždňom nedal šancu mladíkom z Rimavskej Soboty, cez víkend vyprevadil domov už v ostrom zápase juniorku Spartaka Trnava. Bola to teda dokonalá športová pomsta za ostatný rozhodujúci duel o vypádavajúcom z Corgoň ligy.

Tréner Trnavy by poslal divákov na VPP práce

Vstup na tribúny mal zabezpečený len úzky okruh ľudí, ale tí sa nestačili diviť, keď po polhodine hry svietil stav na ukazovateli skóre 4:0. V prvej dvadsaťminútovke sa pritom hral vyrovnaný duel a viac z hry mali paradoxne opticky hostia. Prvým gólom však nastal zlom: „Som rád, že to takto dopadlo, boli sme plní očakávania. Súper nebol slabý a odovzdaný, dobre kombinoval. Mňa prístup chlapcov potešil,“ uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Tatrana Jozef Kostelník.

Jedinou chybičkou bolo, že sa duel hral bez divákov. Klub dostal zákaz za vyčíňanie fanúšikov po poslednom zápase s Trnavou. Predtým mal podmienku: „Je nezmysel hrať pred prázdnymi tribúnami. Neviem, kto rozhoduje o týchto trestoch, ale radšej mohli dať divákom odpracovať VPP práce,“ povedal po zápase tréner hostí Vladimír Ekhardt. Zhodou okolností sa aj on podieľal na vyradení Tatrana z najvyššej súťaže ako tréner A-mužstva, teraz mu čelil ako lodivod juniorov.

Trojgólový koncert Nworaha

Staronová posila koňarov, Nigérijčan Peter Nworah (prišiel z hosťovania v Bardejove) sa postaral hneď o tri zásahy. Prsty takmer vo všetkých góloch však mali aj aktívni mladíci Dolný s Dávidom Leškom. Obaja sa takisto zapísali medzi strelcov, Leško dokonca dvakrát. Všetci traja vynikali rýchlosťou a prepracovaným systémom ako dostať súpera pod tlak finálnou prihrávkou. K súhre Tatrana pomohla spoľahlivá obrana na čele s kapitánom Petrášom, či skúseným Papajom. Jeden gól pridal po krásnej strele obranca Jacko, pridať mohol ešte minimálne ďalšie dva. V tíme nebolo slabého miesta.

Fanúšikovia tak veria, že sa po rokoch objavil v zelenobielom drese nový strelec: „Vyslali sme pre nich dobrú pozvánku na ďalší zápas proti Podbrezovej,“ zhodnotil stručne a jasne hlavný zmysel debaklu v 1. kole tréner Kostelník. V sobotu 27. júla sa teda opäť od 17:30 stretnú zelenobieli a súperom im bude ako tréner bývalý hráč Tatrana Jozef Kentoš. Ten privedie svoj tím z Podbrezovej, kde pôsobí aj Vratislav Greško.

Súhrn

II liga – 1. kolo: 1. FC Tatran Prešov – Spartak Trnava juniori 7:0 (5:0)

Góly: 30. , 41. a 79. Nworah, 28. a 31. D. Leško, 23. P. Jacko, 58. Dolný, bez ŽK, rozhodoval Straka (Brendza, Hrdlička), bez divákov

Zostavy:

1. FC Tatran: Talian – Kačala, Bartek, Petráš, Ivanko-Macej – Papaj, P. Jacko – Dolný (85. Poliaček), Katona, D. Leško (87. Kamenčík) – Nworah (82. P. Šafranko)

Spartak Trnava juniori: Strapák – Habánek, Zvolenský, Banovič, Rehák – Galba (41. P. Korbelič) – Bališ, Šulc (85. E. Korbelič), Schranz, Augustini – Ciprys (68. Richnák)

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie