Takéto pekné podujatia prebehnú v Prešove: Pozrite si, čo sa u nás chystá...

Uskutočnia sa už v týchto dňoch a je dobré o nich vedieť vopred. Možno totiž zlákajú aj vás. Prinášame vám naše tipy na zaujímavé akcie v Prešove.

Ľubomír Hudačko
Ilustračný obrázok k článku Takéto pekné podujatia prebehnú v Prešove: Pozrite si, čo sa u nás chystá...
Zdroj: Dnes24.sk

Vansovej lomnička

20. februára 9:00 v DJZ

Okresné kolo súťaže v umeleckom prednese žien.

Saturnin

20. februára 18:30 v DJZ

Dramatizácia slávneho románu Zděnka Jirotku. Humorný príbeh sluhu, ktorý sa stáva pánom svojho pána, čím v živote mladého muža dobrého postavenia spôsobuje nejedno zemetrasenie.

Slovenská rapsódia po rusínsky…

21. februára 19:00 v DAD

… alebo Krčma pod zeleným stromom. Hra, ktorá je zasadená do obdobia veľkej hospodárskej krízy v tridsiatych rokoch 20. storočia. Prináša nečakane aktuálne témy – nezamestnanosť, vysťahovalectvo, či zvlčilosť medziľudských vzťahov v odľudštenom spoločenskom prostredí.

Storyteller&The Youniverse

23. februára 21:00 Wave

Rock´n´rollový recitál neslávne známeho – Ľuboslav Petruška Storyteller show. Tvorba kapely The Youniverse vychádza z bluesu a blues rocku, ako aj z vplyvov surf rocku a psychadelic soundu Kalifornie 70. rokov, ktorý vkusne oblieka do moderného šatu.

Rozprávanie o Fotónkovi Filipkovi

24. februára 11:00 v planetáriu

Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou pre deti od 4 rokov.

O troch grošoch

24. februára 16:00 vo Viole

Divadlo Portál pre vás prichystalo ďalšiu zaujímavú rozprávku, tentoraz sa môžete tešiť na titul O troch grošoch. Nechajte sa pozvať na príjemné popoludnie.

Karin Sarkisjan & Tomáš Valíček

24. februára 19:00 vo Viole

Koncert Karin Sarkisjan a Tomáša Valíčka, predvedú svoje umenie v ďalšom sobotnom podujatí, aj v tomto prípade sa tak je na čo tešiť.

Pecha Kucha Night vol. 16

24. februára 20:20 vo Wave

Celosvetovo známe podujatie, kde kreatívni a inšpiratívni hostia zdieľajú svoje myšlienky, nápady, projekty.

Ako sova líške bájky čítala

25. februára 16:00 Kultúrnom dome na Solivare

Príbehy zo zvieracej ríše od najznámejšieho gréckeho bájkara Ezopa. Deti sa poučia aj pobavia na hlavných hrdinkách príbehov – líške a sove.

Na koho to slovo padne

25. februára o 19.00 v Kine Scala

Jedna z najúspešnejších slovenských divadelných hier postavená na pätici oduševnených výkonov prichádza na naše pódium! Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga, Róbert Jakab a Vladimír Kobielsky sa predstavia v grotesknom príbehu piatich indivíduí uzavretých v jednej miestnosti v spoločnosti jedného revolvera. Kto ho má, ten má moc. Avšak každý má o nej svoju vlastnú predstavu. Predstavenie, ktoré sa môže pýšiť cenou Dosky ako Objav sezóny, vypáli jeden gag za druhým, až kým nepadneme od smiechu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame