Správy

Sľubne rozvíjajúci sa zápas koňare napokon nezvládli. Sýkora nezvýšil v šanci a trafil len do konštrukcie bránky, Zvolenčania preto začali stav otáčať.

Ilustračný obrázok k článku Súboj s majstrom bol rozohratý výborne: Prešov viedol 2:0, no napokon prišiel šok!
Zdroj: TASR/František Iván

Domácim ani vedenie 2:0 nestačilo na bod, hostia skóre otočili v tretej tretine. Domáci sa chceli odlepiť z dna tabuľky a proti majstrovi začali sympaticky.

Využitá presilovka

Presilovku v 7. minúte síce nevyužili, ale od 15. minúty viedli 1:0, keď Rahma prekonal Šimun – 1:0.

V prvej tretine mali viacero sľubných streleckých pokusov aj hostia, ale brankár Bespalov podržal Prešov.

Druhá tretina priniesla ofenzívny hokej a brankári boli v častej permanencii. V 33. minúte Zagrapan v presilovke tečoval pokus Raisa a domáci viedli 2:0. Sľubný náskok však stratili.

Z 2:0 na 2:3

V 35. minúte ho nezvýšil Sýkora, keď trafil do konštrukcie bránky a krátko na to hostia znížili. Po nedorozumení defenzívy Prešova sa presadil Mikúš – 2:1.

Hostia si do tretej tretiny preniesli presilovku, ktorú využil Jedlička tečovaním Kotvanovej strely – 2:2. Hostia získali sebaistotu, pozornejšie bránili a viackrát boli blízko aj k tretiemu gólu.

Ten napokon dosiahli v 52. minúte, keď Bespalov nestačil na Hraškov pokus – 2:3.

Prešovčania sa snažili vyrovnať aj počas hry bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

HC Grotto Prešov – HKM Zvolen 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

• Góly: 15. Šimun (V. Fekiač), 33. Zagrapan (Rais, Charbonneau) – 39. J. Mikúš (Ully), 41. Jedlička (Zuzin, Kotvan), 52. Hraško (Kubka).
  • Rozhodovali: D. Konc st., Jobbágy – Gegáň, Stanzel,
  • vylúčení: 3:3 na 2 min.,
  • presilovky: 1:1,
  • oslabenia: 0:0,
  • 974 divákov

HC Grotto Prešov: Bespalov – Rais, Bakala, Růžička, Lalík, O. Turan, Jendroľ, F. Fekiač – Charbonneau, Čacho, Sýkora – Jokinen, Klíma, Žilka – Magdolen, Zagrapan, Halama – Šimun, V. Fekiač, Krasničan – Miškuf

HKM Zvolen: Rahm – Hain, Kotvan, Roy, Thow, Kubka, Hraško – Jedlička, Puliš, Zuzin – Bořuta, Mikúš, Ully – Meliško, Marcinek, Csányi – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Hl. foto: archívne