Rôzne

Sú pre nás vzorom nielen v októbri: V Prešove sme si pripomenuli úctu k starším

V Prešove sa v spolupráci s mladými ľuďmi počas celého roka organizuje nejedna aktivita pre seniorov. Október je špeciálny, pripomíname si úctu k starším.

Ilustračný obrázok k článku Sú pre nás vzorom nielen v októbri: V Prešove sme si pripomenuli úctu k starším
7
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov

Počas októbra, ktorý je známy ako mesiac úcty k starším, sa aj v Prešove organizuje množstvo kultúrnych podujatí venovaných seniorom. Odštartovali ich príjemné stretnutia v historickej sále PKO – Čierny orol, v Solivare či v Zariadení pre seniorov Náruč v Prešove.

Október je špeciálny

V Prešove sa v spolupráci s mladými ľuďmi počas celého roka organizuje množstvo aktivít pre seniorov, ktoré rozvíjajú medzigeneračnú spoluprácu a pomáhajú im udržiavať sociálne kontakty.

Október je však špeciálny, pretože je osobitným mesiacom úcty k starším, k tým, ktorí sú pre nás odmalička vzorom a odovzdali nám množstvo životných skúseností.

„Pri čítaní príhovorov ma v poslednej dobe zaujal citát nemeckého filozofa Schopenbauera, ktorý povedal, že „v starobe niet krajšej útechy ako vedomie, že celú silu mladosti sme venovali dielu, ktoré nezostarne.“ Verím, že sa všetkým vám, milí naši seniori, podarilo a stále darí napĺňať svoje životné dielo a vašu jeseň života prežívate dôstojne s patričnou úctou a vďakou za všetko, čo ste pre nás počas svojho života vybudovali a vybojovali," prihovorila sa seniorom primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V Prešove október odštartoval kultúrnym programom pre seniorov v historickej sále PKO – Čierny orol, kde Prešovčanov zabávala hudobná skupina Sokoly. Združenie kresťanských seniorov zas na Solivare usporiadalo príjemné popoludnie plné folklóru.

Deň otvorených dverí, ktorý zorganizovalo Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove patrí k tradičným podujatiam, ktoré poukazujú na náročnú, ale krásnu prácu tých, ktorí sa starajú o ľudí v jeseni ich života.

Pantomíma ich nadchla

Návštevníkom Dňa otvorených dverí sa v Zariadení pre seniorov Náruč prihovoril druhý zástupca primátorky mesta Prešov Pavol Neupauer.

„Ďakujem najmä vám, milí pracovníci Zariadenia pre seniorov Náruč v Prešove, že sa s láskou staráte o ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc, a že pre nich vytvárate čo najpríjemnejšie prostredie, v ktorom môžu stráviť jeseň svojho života. Aj vďaka vám je Náruč miestom otvoreným pre všetkých, ktorí potrebujú," uviedol vo svojom príhovore.

O pestrý kultúrny program sa počas DOD v Náruči postaral Folklórny súbor Rozmarija a talentovaní žiaci ZUŠ Jána Pöschla v Prešove či ABC Centra voľného času. Hudobné, spevácke i tanečné vystúpenia ozvláštnila aj pantomíma, ktorá všetkých nadchla.

Zábery z poduajtia si nezabudnite pozrieť v obrazoch. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Špeciálne podujatie pre seniorov v Prešove: Zaslúžia si náš rešpekt a obdiv
7
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie