Ľubomír Hudačko Kultúra

Sú naozaj zaujímavé, viete o nich? TOP akcie tohto týždňa v Prešove

Máme tu ďalší októbrový týždeň a spestriť si ho môžete aj vďaka zaujímavým podujatiam v Prešove. Vybrali sme pre vás tie naj. Tu sú...

Ilustračný obrázok k článku Sú naozaj zaujímavé, viete o nich? TOP akcie tohto týždňa v Prešove
Zdroj: Dnes24.sk

BE2AN

23. októbra 19:00 – 31. októbra 21:00 v Kine Scala

Prehliadka filmov z festivalov Cannes, Berlinále a Benátok. Na takéto zaujímavé snímky si môžete vyraziť do Kina Scala počas tohto týždňa a podujatie potrvá až do konca októbra.

Deň otvorených dverí Krajského súdu

25. októbra 9:00 – 14:00 v Krajskom súde

Krajský súd v Prešove opätovne privíta v jubilejnom roku svojej novodobej existencie verejnosť vo svojich priestoroch pri príležitosti Dňa otvorených dverí. Návštevníkom v tento deň, v troch časových intervaloch v priebehu hodiny, ponúkne sprevádzanú prehliadku historických priestorov, stretnutie s vedením súdu či predsedami kolégií a sudcami.

Prešovská hudobná jeseň

25. októbra 19:00 – 21:00 v PKO

Romance ruských velikánov a árie svetovej opernej literatúry. Program: P.I.Čajkovskij, M.I.Glinka, A.S.Dargomyžskij, S.V.Rachmaninov, G. Verdi, C. Saint -Saens, G.Biset a iní.

Ron Hutchinsom – Mesiac a Magnólie

25. októbra 19:00 – 20:30 v Kultúrnom dome na Solivare

Divadelné predstavenie pre dospelých – Divadlo Kontra. Brilantná komédia o zákulisí vzniku „Odviate vetrom“, jedného z najslávnejších filmov slávnych čias. Výborné obsadenie, duchaplný humor, briskné dialógy a závratné tempo.

Prešovská hudobná jeseň

26. októbra 19:00 – 21:00 v Konkatedrále sv. Mikuláša

V programe vystúpia Katarína Feňová na organe a Mária Rišková na priečnej flaute.

Belujské hrnčiarstvo

27. októbra 13:00 – 16:00 v Krajskom múzeu

Podujatie je venované pozoruhodnej hrnčiarskej dielni z hontianskej obce Beluj (okres Banská Štiavnica), ktorá zanikla koncom 19. storočia. Súčasťou projekcie je ukážka tradičného výrobného postupu tvarovania nádoby na hrnčiarskom kruhu.

Moje baby

27. októbra 18:30 – 20:30 v Divadle Jonáša Záborského

Príbeh o tom, aké ťažké je byť zodpovednou matkou, ako sa naučiť žiť so svojou samotou a aké prospešné môžu byť hodiny salsy. Najlepšia írska hra roku 2008 a 2009, debut Elaine Murphyovej, má príznačný humor a láskavosť.

Kráľ Ubu

27. októbra 19:00 – 21:00 v Divadle Alexandra Duchnoviča

Tatko Ubu je tučný, nečestný, hlúpy, nevyspelý, nekompetentný, chamtivý, krutý, zbabelý a zlý. Napriek tomu, no pravdepodobne skôr kvôli tomu, sa táto karikatúra vrcholového politika dostane vo fiktívnom poľskom kráľovstve k moci, nakradne, zožerie a zničí, čo sa len dá.

Kysucký prameň z Oščadnice

28. októbra 17:00 – 19:00 v Kine Scala

Kysucký prameň z Oščadnice a Patrícia Čepcová. Kysucký prameň z Oščadnice – je jedna z najúspešnejších a zároveň aj najpopulárnejších folklórnych skupín na Kysuciach. Hostia: Duo Rytmus.

Zázračné kapsy

28. októbra 18:00 – 20:00 v Literárnej kaviarni Viola

Divadelné predstavenie pre rodičov s deťmi.

Wayd & hostia

28. októbra 19:00 – 21:00 vo Wave

Prešovská death-metalová legenda odohrá po 8 rokoch koncert spolu s hosťami Fishartcollection a Obliterate.

Statočný cínový vojačik

29. októbra 16:00 – 18:00 v Kultúrnom dome na Solivare

Kto straší krásnu tanečnicu v hrade? A prečo má statočný vojačik iba jednu nohu? To všetko sa dozviete v rozprávke od slávneho H.CH. Andersena o láske, statočnosti a odvahe.

Dan Bárta & Robert Balzar Trio

29. októbra od 19.30 v Encore

Spojenie týchto dvoch hudobných mien patrí k veľmi vysoko hodnoteným a obľúbeným formáciám na českej, slovenskej a vôbec, medzinárodnej hudobnej scéne . Štýlovo patrí toto spojenie niekde na hranicu jazzu a popu. V súčasnej dobe tento quartet pracuje na novom CD, ktoré nahráva v New Yorku v Sear Sound Studiu so zvukárom Jamesom Farbereom.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie