Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  21 °C
Rôzne

Študenti Hotelovej akadémie v Prešove: Praktickú maturitu zladia do street foodu

Končiaci študenti Hotelovej akadémie v Prešove predvedú svoje zručnosti. A to zaujímavou formou. Čaká ich praktická maturita, tú zladia do street foodu.

Ilustračný obrázok k článku Študenti Hotelovej akadémie v Prešove: Praktickú maturitu zladia do street foodu
Zdroj: TASR

Ich praktická maturitná skúška bude totiž prebiehať formou slávnostnej recepcie a to na tému Street Food Festival. Viac nám prezradila študentka a marketingová manažérka spomínanej akcie, Kamila Tychaničová.

Pouličný podtón

„Ide o aktuálnu tému, ktorá sa u nás na škole ešte neobjavila. Našim hosťom chceme ukázať nové a moderné jedlá z "ulice“, aký street food ponúkajú zahraničné krajiny a ako to môže vlastne vyzerať. Podujatie bude na programe dňa 4. apríla 2019 od 17:00 v priestoroch Hotelovej akadémie. Už od príchodu ku škole chceme navodiť priliehavú atmosféru a preto budú pred vchodom školy umiestnené motorky, na chodbe bude pouličná maliarka a celá výzdoba bude mať pouličný podtón,“ uviedla Tychaničová.

Týmto chcú študenti hosťom ukázať, že aj téma, ktorá je z ulice, sa dá použiť i na takúto príležitosť. Kuchári budú pripravovať jedlá z teplej a studenej kuchyne, nebudú chýbať mini burgre a fish & chips, ktoré sa radia k tzv. pouličným jedlám.

Aj kultúrny program

„Hostia, ktorí obľubujú sladké, si tiež budú môcť vyberať z bohatej ponuky dezertov ako cheescake-y, donuty a mnoho ďalších. K jedlám sú vybrané vhodné nápoje ako víno, káva, nealko ale aj miešané nápoje, ktoré sa s vybranými jedlami budú pripravovať a dokončovať priamo pred zrakom hostí,“ vysvetlila ďalej Tychaničová.

To však nie je všetko, užiť si budú môcť aj bohatý program, kde budú hudobné a tanečné vystúpenia. Predstaví sa spevák Dominik Gerda, tanečný súbor Art Studio S.O.M ONE alebo Arco Orchester, pričom celý večer bude sprevádzaný jemnou živou hudbou od dychovej hudby Nestor. „Na záver tohto podujatia sme si pre hostí pripravili darček a spomienkovú fotku z úvodu akcie,“ zakončila Tychaničová.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Nedávno bolo v centre Prešova veselo. Vyvrcholili fašiangové oslavy, pozrite si video.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk