Ľubomír Hudačko Rôzne

Študent vytvoril úchvatné VIDEO: Pozrite si známy hrad pri Prešove v 3D!

To sa len tak nevidí. Na hrad po novom nemusíte vystúpať pre to, aby ste si ho zblízka prezreli. Kto chce, môže sa totiž pokochať úchvatným videom a to v 3D verzii. Veď si to pozrite...

Ilustračný obrázok k článku Študent vytvoril úchvatné VIDEO: Pozrite si známy hrad pri Prešove v 3D!
Zdroj: YouTube.com

Skvelá myšlienka! Na internete sa objavilo video z Kapušianskeho hradu, ktoré vás prevedie jeho zákutiami a navštívite rôzne priestory.

To všetko v 3D verzii a tak sa z unikátneho zážitku môžete potešiť aj v takejto forme. O to viac, ak by ste za sebou ešte nikdy cestu na predmetný hrad náhodou nemali.

Autor videa Lukáš Šimala uviedol podrobnosti: „K vytvoreniu rekonštrukcie hradu Kapušany ma viedla túžba nahliadnuť do našej minulosti a zároveň to bolo výsledkom samoštúdia nekomerčného softwaru. Vďaka skicám historikov a dobovým pohľadniciam sa mi podarilo vytvoriť približnú rekonštrukciu hradu Kapušany. Táto rekonštrukcia mala byť moja posledná. Ale zdá sa, že video sa ľuďom páči, čo ma veľmi teší, preto v tom plánujem pokračovať,“ uviedol pre Prešov 24.

Ako rodák z Veľkého Šariša, často navštevoval hrady v okolí a vždy si predstavoval ako mohol vyzerať za ich slávnej éry. O túto predstavu sa chcel podeliť. Čo sa mu nakoniec aj podarilo, po prvýkrát rekonštrukciou Hradu Šariš a neskôr kaštieľom F. Rákocziho II, no s odstupom času tam vidí nedostatky.

„3D grafike sa venujem vo svojom voľnom čase už od 11-tich rokov, no len minulý rok som prešiel na software, ktorým bol vytvorený hrad Kapušany. Momentálne študujem priemyslový design na VUT v Brne. No v budúcnosti, ak budem mať príležitosť, tak by som sa rád venoval 3D grafike aj profesionálne. Ďakujem všetkým, čo si pozreli hrad Kapušany, je to pre mňa veľká podpora do ďalej práce,“ dodal Šimala.

foto: youtube

Na hrade v Kapušanoch v 3D? Žiaden problém, pozrite si to!
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM