Ľubomír Hudačko Správy

Štrajková pohotovosť prešovských vodičov trvá: Podporuje ju väčšina zamestnancov, dohoda nepadla!

Predstavenstvo Dopravného podniku mesta Prešov znova rokovalo s odborármi, ktorí sú už viac ako týždeň v štrajkovej pohotovosti. Ani tentoraz sa však nedohodli. Odborovej organizácii ide o predĺženie kolektívnej zmluvy a navýšenie hodinovej mzdy všetkých zamestnancov o 20 centov.

Ilustračný obrázok k článku Štrajková pohotovosť prešovských vodičov trvá: Podporuje ju väčšina zamestnancov, dohoda nepadla!
Zdroj: TASR

Od predstavenstva síce dostali nový návrh, no zatiaľ ho neprijali.

„Dali sme ďalší návrh, to jest navýšenie o 12 centov na hodinu do roku 2014. Ani tento návrh nebol prijatý. S poľutovaním a sklamaním musíme skonštatovať ako predstavenstvo, že z našej strany ústretové kroky a nové návrhy prichádzajú a nie je prijatý žiadny návrh, ktorý by bol akceptovateľný pre obe strany. My už sme zašli za hranicu, ktorú je schopné akceptovať mesto a finančný rozpočet dopravného podniku, takže žolíka v rukáve už nemáme,“ uviedla po rokovaní šéfka predstavenstva DPMP Štefánia Andraščíková.

Odborári si nechali čas na rozmyslenie a v pondelok predostrú návrh na porade so zamestnancami. Až potom oznámia, či ho prijali, alebo nie. Podľa predsedu odborovej organizácie DPMP Milana Gálla štrajkovú pohotovosť už podporuje 77 percent zamestnancov a práve oni rozhodnú o ďalšom postupe. O možnosti ostrého štrajku zatiaľ hovoriť nechcel.

DPMP má 300 zamestnancov a z toho 170 vodičov. Priemerný plat zamestnancov je 850 eur brutto. Naposledy boli zamestnanci DPMP v štrajkovej pohotovosti v roku 2012, kedy sa s predstavenstvom dohodli aj na navýšení platov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM