Správy

Stavebné práce na Levočskej sú v záverečnej fáze: Ako to na mieste vyzerá? FOTO

Na frekventovanej križovatke Levočskej ulice v Prešove sú stavebné práce v záverečnej fáze. Čo všetko ešte podlieha rekonštrukcii a ako to na mieste vyzerá?

Ilustračný obrázok k článku Stavebné práce na Levočskej sú v záverečnej fáze: Ako to na mieste vyzerá? FOTO
14
Galéria

Z rozhodujúcich stavebných objektov ide o hlavne o rekonštrukciu mostného objektu cez Torysu. Ukončenie rekonštrukcie mosta podmieňuje následné dokončenie pokládky asfaltových vrstiev na ulici Levočskej v priestore mostného objektu.

Výstavba cyklochodníka

„Súbežne s realizáciou prác na mostnom objekte pokračujú práce aj pod mostným objektom na výstavbe cyklochodníka a na úprave koryta rieky Torysa. Na cestných objektoch sú práce až na drobné dokončovacie práce viacmenej ukončené,“ uviedla pre Prešov 24 hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová.

Ako ďalej potvrdila, pripravuje sa aj spustenie novej cestnej svetelnej signalizácie, ktorá bola podmienená súhlasom OR PZ na odstavenie pôvodnej CSS a následné zapojenie a oživenie novej Cestnej svetelnej signalizácie.

Kedy práce ukončia

„Predpoklad prepojenia bol v dňoch pracovného voľna, cez víkend. Ochranu pred hlukom zabezpečujú protihlukové steny, ktoré sa postupne kompletizujú. Pozdĺž cyklochodníka pri protihlukovej stene je nutné dokončiť chodník pre peších,“ pokračovala hovorkyňa.

Stavebné práce by mali byť ukončené v novembri tohto roka. Počas realizácie stavebných prác na stavbe je prvoradá bezpečnosť chodcov a plynulosť cestnej dopravy.

Z toho dôvodu je rekonštrukcia mostného objektu realizovaná s vylúčením chodcov, ktorí sú dopravnými značkami a zábranami presmerovaní na novo postavený mostný objekt so zabezpečeným prechodom po chodníku na moste.

Chodci hazardujú

„Následne sa pokračuje po chodníku pozdĺž ulice Levočskej až do križovatky, kde je umožnený bezpečný prechod na druhú stranu po priechodoch pre chodcov. Po stavenisku stavby prechádzať nie je možné,“ narážala Karelová na fakt, že tadiaľ chodci často dezorientovane prechádzajú.

SSC tak odporúča rešpektovať dopravné značenie, ktoré ich smeruje na ukončené chodníky a zaisťuje bezpečný pohyb v bezprostrednej blízkosti staveniska stavby.

„Preskakovanie zábran, nerešpektovanie dopravného značenia a pohyb po stavenisku stavby, kde sú realizované stavebné práce, resp. po cestnej komunikácii za plnej premávky je hazardom nielen s vlastným životom, ale môžu byť príčinou vzniku kolíznych situácií s ohrozením zdravia všetkých ostatných účastníkov dopravy, zamestnancov zhotoviteľa stavby nevynímajúc,“ zakončila hovorkyňa.

A ako to na mieste v ostatných dňoch vyzerá si pozrite v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Zábery z prác na Levočskej ulici: Sú už v záverečnej fáze
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie