Správy

Starostka Kapušian, ktoré čelili veľkej vode: Takéto nové informácie nám rozpovedala

Známa dedina Kapušany musela v stredu čeliť povodni. Hlava tejto obce nám však už dnes rozpovedala dobré správy.

Zdroj: Dnes24.sk

Daždivé počasie malo v Kapušanoch (okres Prešov) za následok vzostup hladiny toku Ladianka a aj prítoku rieky Sekčov – Kapanoš. A v danej obci museli včera čeliť povodni.

Spravodajský portál Prešov 24 kontaktoval dnes starostku Kapušian Slávku Gutekovú a tá nam povedala dobré správy.

„Tretí stupeň povodňovej aktivity bol od stredy v čase približne 18.20 hod. v našej obci odvolaný,“ uviedla pre náš spravodajský web. Jedným dychom dodala aj ďalšie dobré správy.

„Následne, keďže sa situácia na vodných tokoch zastabilizovala, sme vo štvrtok o 7.40 odvolali aj druhý stupeň povodňovej aktivity. Momentálne nám počasie praje, všetky toky ako Kapanoš, Ladianka a Sekčov sú stabilizované,“ povedala starostka Kapušian pre náš portál dnes napoludnie.

Zároveň dodala, že ešte vo štvrtok v dopoludňajších hodinách hasiči odčerpávali vodu v dvoch pivniciach, ale aj tieto práce už v obci boli ukončené.

„Ešte je veľmi skoro odpovedať na otázku, o aké škody ide, voda zaplavila najmä záhrady a 6–7 domov malo zatopené pivnice. Presné čísla skôd však občania ešte nenahlásili, je to zatiaľ predčasné,“ dodala na záver Guteková.

V obrazoch aj videu si pozrite, ako to v Kapušanoch v stredu vyzeralo.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

FOTOGALÉRIA: V obci Kapušany musia čeliť veľkej vode!
5
Galéria
Foto: Lucia Palovičová / Zdroj: imeteo.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie