Ilustračný obrázok k článku Spoznali sme nových profesorov Prešovskej univerzity: Vymenovala ich prezidentka, FOTO
2
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Spoznali sme nových profesorov Prešovskej univerzity: Vymenovala ich prezidentka, FOTO

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala 27 nových profesorov vysokých škôl. Prešovskú univerzitu reprezentovali hneď traja z nich.

Správy
Správy

Spoznali sme nových profesorov Prešovskej univerzity: Vymenovala ich prezidentka, FOTO

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala 27 nových profesorov vysokých škôl. Prešovskú univerzitu reprezentovali hneď traja z nich.

Ilustračný obrázok k článku Spoznali sme nových profesorov Prešovskej univerzity: Vymenovala ich prezidentka, FOTO
2
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Zoznam profesorov na Prešovskej univerzite (PU) v Prešove obohatili traja novovymenovaní profesori. Redakciu Prešov Dnes 24 o tom informovala hovorkyňa PU Anna Polačková.

Ide o dvoch profesorov z Filozofickej fakulty (FF) a jednu profesorku pôsobiacu na Fakulte humanitných a prírodných vied (FHPV).

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová vymenovala 27 nových profesorov vysokých škôl najmä z oblasti spoločenských a humanitných vied.

Zoznam reprezentantov

Prešovskú univerzitu reprezentovali prof. Milan Ferenčík z Inštitút anglistiky a amerikanistiky FF PU, prof. Slávka Kopčáková, riaditeľka Inštitút estetiky a umeleckej kultúry FF PU a  riaditeľka Ústavu pedagogiky, andragogiky a psychológie FHPV PU prof. Lenka Pasternáková.

„Pobyt v Prezidentskom paláci bol pre mňa veľmi príjemný zážitok, jedinečnú príležitosť nakrátko pobudnúť v reprezentačných priestoroch hlavy štátu som si užíval v atmosfére uvoľneného očakávania nevšednej udalosti. Až pri samotnom slávnostnom akte odovzdávania vymenovania mi však došlo, o čo vlastne ide, pričom som si spomenul na tých, ktorým vďačím za možnosť výnimočného stretnutia s pani prezidentkou,“ prezradil prof. Ferenčík, ktorý si prevzal menovací dekrét v odbore cudzie jazyky a kultúry.

Neprehliadnite ani správy z nášho magazínu:

Slávnostný akt vymenovania profesorov a profesoriek v prezidentskom paláci ocenila aj prof. Kopčáková.

Úprimné ocenenie

„Bol to pre mňa dlho očakávaný deň a veľmi som sa naňho tešila. Atmosféra bola veľmi vznešená a príjemná. Oceňujúce slová pani prezidentky boli úprimným ocenením nás, vedecko-pedagogických pracovníkov, ktorí bdieme nad uchovávaním, odovzdávaním a transformáciou kultúrnych tradícií v najširšom zmysle slova,“ uviedla Kopčáková, novovymenovaná profesorka v odbore estetika, ktorá podľa jej slov verí v dôležitosť a nenahraditeľnosť estetického vnímania – v umení ale aj v každodennom živote.

Z rúk prezidentky si menovací dekrét v odbore odborová didaktika prevzala aj prof. Lenka Pasternáková.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Ako na promóciách

„Deň spojený s menovaním za profesorov a profesorky, pochopiteľne, patril medzi moje najkrajšie. Tento pocit zažili všetky študentky a študenti a ich najbližší v deň svojej promócie. Veľmi si vážim všetky možnosti, ktoré mi boli dopriate a vďaka nim som mohla tento pocit zažiť aj ja. Uvedomujem si nesmiernu zodpovednosť, ktorá teraz predo mnou je. Súvisí nielen s akreditačným procesom, ktorého sme súčasťou, ale aj s ďalším pôsobením v pregraduálnej príprave našich študentiek a študentov. S úctou ďakujem všetkým, ktorí mi dôverovali, ktorí ma podporovali, a tak ako celé moje akademické pôsobenie, aj teraz mám na zreteli: nesklamať,“ úprimne zdôraznila prof. Pasternáková.

Úlohou nových profesorov je podľa slov prezidentky vychovávať absolventov, ktorí dokážu vytvárať intelektuálne, kultúrne a duchovné hodnoty a dokážu pôsobiť na ľudí tak, aby boli schopní prijímať hodnotové rozhodnutia na vysokej intelektuálnej a kultúrnej úrovni.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Objektívom: Noví profesori Prešovskej univerzity s dekrétom od prezidentky
2
Galéria
Zdroj: Prešovská univerzita

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín