Ľubomír Hudačko Rôzne

Špeciálny deň v centre mesta: Vo Veľkom Šariši sa stretli ľudia s veľkým srdcom

V centre Veľkého Šariša sa stretli dobrovoľníci, ako aj podporovatelia misijnej a charitatívnej činnosti na tradičnom Dni dobročinnosti. Súčasťou akcie vo bol i kultúrny program, o ktorý sa postarali členovia tamojšej folklórnej skupiny Šarišske gavalire. Do mesta dnes zavítali asi tri stovky ľudí!

Ilustračný obrázok k článku Špeciálny deň v centre mesta: Vo Veľkom Šariši sa stretli ľudia s veľkým srdcom
Zdroj: Dnes24.sk

„Dnešným podujatím sme sa už tretí rok zapojili do celoslovenskej iniciatívy Slovenského červeného kríža, Valentínskej kvapky krvi, no zároveň darcovstvo a dobročinnosť rozširujeme aj o ďalšie dimenzie,“ uviedla Katarína Pirohová, riaditeľka Kultúrno-informačného centra vo Veľkom Šariši a organizátorka spomínaného podujatia.

Životodarnú tekutinu odovzdali podľa jej slov počas dňa pracovníkom Národnej transfúznej služby, a to konkrétne v priestoroch knižnice vo Veľkom Šariši, desiatky ľudí. „Záujemcov bolo 40, ale napokon krv darovalo 32 ľudí, medzi nimi aj mnohí prvodarcovia,“ ozrejmila Pirohová.

Tí, ktorí z najrôznejších príčin darovať krv nemohli, mali v dnešný deň ďalšie možnosti ako podporiť dobrú vec vo Veľkom Šariši. Zakúpením medovníkového srdiečka mohli podporiť činnosť veľkošarišských rodákov – manželov Novotných pôsobiacich v Afrike, ktorí sa tam starajú o chudobné deti a chorých. Podarilo sa tak získať približne 365 eur.

Druhou možnosťou bolo poskytnutie finančnej pomoci pre Farskú charitu, ktorá už niekoľko rokov monitoruje chudobné rodiny vo Veľkom Šariši a snaží sa im pravidelne pomáhať. Peňažný výťažok z predaja 25 litrov punču na Námestí sv. Jakuba použijú spomínané rodiny na vykrytie nájomného prípadne na poplatky za energie.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie