Ľubomír Hudačko Iné športy

Hádzanári Tatrana Prešov sú blízko k zisku 10. titulu majstra SR. V druhom zápase finále play off zvíťazili na palubovke HK Topoľčany 23:19 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú už 2:0 na zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Sme blízko k titulu majstra republiky! Hádzanari Prešova si poradil so súperom aj v druhom dueli

O zisku majstrovskej trofeje tak môžu rozhodnúť už v stredu o 18.00 h pred vlastnými fanúšikmi.

Vypredaná hala videla vynikajúci štart Topoľčian do stretnutia. Po úvodnom góle Siváka nepremenil sedmičku hosťujúci Antl a naštartoval domácich, ktorí tak v 5. minúte viedli nad majstrom už 4:0. Prešovčania zareagovali presným zásahom Urbana, ale stav sa im podarilo vyrovnať až v 12. minúte zásluhou Kristopansa. V dramatickom prvom polčase sa následne hostia ujali prvýkrát v stretnutí vedenia a hrala sa veľmi vyrovnaná hádzaná, o čom svedčil aj ďalší vývoj skóre. Oba tímy sa striedali v najtesnejšom vedení a hoci Topoľčany viedli ešte v 21. minúte 10:9, v nasledujúcich deviatich minútach Tatran otočil priebeh vo svoj prospech. Po úvodnej tridsaťminútovke tak viedol o gól 13:12.

Do druhého dejstva však nastúpili domáci už bez vylúčeného Klačanského na domácej strane, v drese hostí videl červenú kartu aj brankár Jakub Krupa, ktorého miesto v bránke následne zastal Verkič. Prešovčania si v úvodných minútach vytvorili už päťgólový náskok, ktorý v 30. minúte zaistil druhým gólom zo sedmičky po sebe Rábek. Obhajca triumfu si vytvorený náskok už nenechal uchmatnúť a pohodlne ho v ďalšom priebehu druhého dejstva kontroloval. V 26. minúte sa síce Topoľčany dostali zásluhou Cigáňovej presnej mušky ešte na dostrel pri rozdiele troch gólov, bodku za stretnutím dal o tri minúty neskôr po oddychovom čase hostí Antl. Prešov zvíťazil v Topoľčanoch 23:19 a vedie v sérii už 2:0 na zápasy.

Stanislav Kolpak, tréner Prešova: „Vedeli sme, že nás v Topoľčanoch nečaká ľahký zápas. Topoľčanci sa výborne na zápas pripravili najmä po psychickej stránke. S mojim trénerským kolegom Marekom Gernátom sme boli postavení pred hotovú vec, keď včera večer sme sa dozvedeli, že pán Hatalčík do Topoľčian nepocestuje, pretože si pri bicyklovaní zlomil nohu a dnes už aj podstúpil operáciu. Chlapci nás v kabíne veľmi dobre prijali. Za šestnásť hodín toho veľmi veľa nevymyslíte, a tak sme si s hráčmi prešli iba jednotlivé systémy ako budeme hrať. Predovšetkým sme to postavili na obrane, čo sa ukázalo ako správne, pretože obrana dominovala. Trénerovi prajem skoré uzdravenie, nech sa čím skôr môže vrátiť naspäť.“

Finále play off – 2. zápas: HK Topoľčany – Tatran Prešov 19:23 (12:13) Najviac gólov: Valent 6, Klačanský a Briatka 2/1, Masaryk, Cigáň a Hruščák po 2 – Antl 7, T. Urban 6/1, Rábek 6/3. Vylúčení: 4 – 8, ČK: 29. Klačanský – 29. Krupa, 7 m hody: 3/2 – 5/4 stav série: 0:2