Ľubomír Hudačko Správy

Slávnostný deň v prešovskom PKO: Turčanová rozdala laureátom ceny primátorky aj mesta!

Zasadnutie zastupiteľstva malo v Prešove slávnostný nádych. V PKO totiž Andrea Turčanová rozdala ceny primátorky aj mesta. Kým troch jednotlivcov odobrili poslanci ešte na aprílovom rokovaní, hlava mesta udelila aj ocenenia, o ktorých rozhodovala sama. Komu napokon patrili?

Ilustračný obrázok k článku Slávnostný deň v prešovskom PKO: Turčanová rozdala laureátom ceny primátorky aj mesta!
Zdroj: Dnes24.sk

Ceny mesta Prešov získali vysokoškolský pedagóg Rudolf Dupkala starší, lekár Karol Kyslan starší a učiteľka, zbormajsterka, dirigentka a zakladateľka Prešovského speváckeho zboru detí a mládeže Eva Zacharová. O tejto cene rozhodlo v apríli mestské zastupiteľstvo.

O cene primátorky rozhodla Turčanová

Rudolfa Dupkalu staršieho ocenili za jeho vedecko-pedagogickú činnosť, ako aj za aktívny podiel na intelektuálnom živote mesta Prešov. Lekárovi Karolovi Kyslanovi staršiemu udelili cenu za mimoriadne zásluhy pri rozvoji chirurgie tráviaceho traktu, za prezentáciu dobrej úrovne našej lekárskej vedy doma i v zahraničí, ako aj za prínos k rozvoju športového života mesta Prešov. Eva Zacharová dostala Cenu mesta Prešov za jej dlhoročný mimoriadny prínos pre rozvoj mesta v umeleckej a pedagogickej oblasti, za propagáciu zborovej hudobnej tvorby v meste Prešov, na Slovensku i v zahraničí.

O cene primátorky rozhodla primátorka Andrea Turčanová. Udelila ju diecéznemu biskupovi Rožňavskej diecézy Stanislavovi Stolárikovi pri príležitosti jeho 60. narodenín, za rozvoj a šírenie kresťanských hodnôt a za jeho prínosné pôsobenie v meste Prešov.

Pocta pre nemocnicu J.A.Reimana

Rodinu Brezinovcov sa rozhodla oceniť za významný prínos v oblasti výtvarného umenia a za dlhodobé šírenie dobrého mena mesta Prešov na Slovensku aj v zahraničí. Otec Martin Brezina patril k zakladateľom Divadla Jonáša Záborského v Prešove a desaťročia tu pôsobil ako scénograf. Jeho syn Ľubomír Brezina pracoval ako architekt vo viacerých štátnych projektových ústavoch a na základe jeho projektov bola v 70. rokoch minulého storočia postavená prešovská obradná sieň. Druhý syn Slavomír Brezina je známym maliarom.

Cena primátorky mesta Prešov bola udelená aj Fakultnej nemocnici s poliklinikou Jána Adama Reimana pri príležitosti 80. výročia jej vzniku, za poskytovanie profesionálnej zdravotníckej služby a za úspešné pôsobenie na území mesta Prešov. Nemocnica je najväčšou v Prešove i v Prešovskom kraji a zároveň patrí k najväčším zamestnávateľom v tomto regióne.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM