Ľubomír Hudačko Hokej

Skvelý výkon, elektrizujúca atmosféra: Po výhre nad lídrom sú hokejisti Prešova prví!

Dramatický výkon s víťazným puncom pre Prešovčanov! Hokejisti PHK dokázali zdolať lídra z Detvy 3:2 a usadili sa na líderskej pozícii. Metropola Šariša už dávno nezažívala podobné euforické momenty, hoci chlieb sa bude lámať až v play off.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý výkon, elektrizujúca atmosféra: Po výhre nad lídrom sú hokejisti Prešova prví!
Zdroj: Dnes24.sk

I tak to však bol skvelý večer v prešovskej ICE Aréne, kde o dramatické momenty nebola núdza.

Domáci dvakrát doťahovali náskok Detvy, aby napokon o jeden zásah vyhrali 3:2. Výbornú kulisu vytvorila tisícka fanúšikov, ktorí hnali svojich až do posledných chvíľ. Napokon sa dočkali sladkej odmeny, keď päť minút pred koncom rozhodol o troch bodoch Jaroš.

Ján Vodila (tréner PHK 3b Prešov): „Dnes to bol veľmi ťažký zápas, Detva bola pripravená výborne, skvelo korčuľovala, vyhrávala súboje a vedela si vyvinúť tlak na našu bránu. My sme sa na zápas pozorne pripravovali, chceli sme ho vyhrať a dokázať, že výhra v Bardejove nebola len náhoda. Klobúk dole pred chlapcami, bojovali doma ako sa patrí. Vynikol aj brankár Petrík, jemu patrí dnes tiež veľká pochvala. Zápas to ľahký nebol, súper má skvelé mužstvo, cítiť v ňom tých Američanov. Ľudia si myslím prišli na svoje a sme šťastní za tri body,“ povedal lodivod pre klubovú stránku hokejového tímu.

PHK 3b Prešov – HC 07 Orin Detva 3:2 Góly: 31. Jaroš (Potoček), 38. Hájnik (Kobeľa, Ferenc), 55. Jaroš (Potoček) – 26. Buda (P. Fekiač), 36. Graham (Mačkovič, Mahdalík) Strely na bránu: 40:39 Vylúčenia: 5:11 Presilovky: 1:0 Oslabenia: 0:0 Diváci: 1000

Zostava PHK 3b Prešov: Petrík – Vartovník, Sabol, Chovan, Kobeľa, Komloš, Novický, Tomko, Guntáš – Pekarčík, Kivader, Pavlovský – Ferenc, Tomčák, Hájnik – Jaroš, Čopák, Potoček – Šandór, Chalupa, Duplinský

Foto: archív fb

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie