Futbal

SKVELÝ Prešov! Futbalisti porazili rivala z Košíc a celú zimu budú PRVÍ!

Zelenobieli vedú v tabuľke o tri body a napriek dvom minulým prehrám budú celú zimu na 1. mieste.

Ilustračný obrázok k článku SKVELÝ Prešov! Futbalisti porazili rivala z Košíc a celú zimu budú PRVÍ!
Zdroj: Facebook.com/andreaturcanova.sk

V sobotu sa vo východniarskom derby futbalisti hral dôležitý duel 17. kola II. ligy.

Tatran Prešov bojoval o prvenstvo v rámci jesennej časti, nad FC Košice vyhral 2:1.

Nebolo to však nič jednoduché, hostia vyhrávali po góle Sagnu, no v závere polčasu napálil prudkú loptu pod brvno Dolný a bolo 1:1.

Tlak Košíc nevyšiel

Keď po prestávke pridal kapitán druhý gól z penalty, Tatran smeroval za víťazstvom. Situáciu skomplikoval červenou kartou Horváth, ktorý tím oslabil, no tlak Košíc nepriniesol vyrovnanie.

Po zápase v Košiciach, keď domáci vyhrali 2:1, sa tak zrodil totožný výsledok a mužstvá majú rovnakú bilanciu zo vzájomných duelov. Zelenobieli však vedú o tri body a napriek dvom minulým prehrám budú celú zimu na 1. mieste.

1. FC Tatran Prešov – FC Košice 2:1 (1:1)

• Góly: 45.+, 53. Dolný (druhý z 11 m) – 13. Sagna.
  • Rozhodoval: Kružliak,
  • ŽK: Horváth – Majdan, Liener, Krivák, Golikov, Jonec, Gáll,
  • ČK: 83. Horváth (Prešov) po druhej ŽK