Hokejisti Prešova zdolali v 41. kole Tipos extraligy na domácom ľade HK Nitra 2:1. Navyše majú zápas k dobru pred posledným Liptovským Mikulášom.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý finiš! Prešovčania pár minút pred koncom prehrávali, napokon Nitru zdolali, FOTO
15
Zdroj: TASR/Veronika Miháliková

Hokejisti HC MV Transport Prešov zdolali v 41. kole Tipos extraligy na domácom ľade HK Nitra 2:1, hoci ešte päť minút pred koncom piatkového duelu prehrávali 0:1. Obrat zariadil dvoma presilovkovými gólmi Alexander Avcin.

Prešovčania po prekvapujúcom triumfe na ľade vedúceho Slovana Bratislava (4:1) urobili ďalší dôležitý krok k záchrane v najvyššej súťaži.

V tabuľke sa tak už dostali na 11. miesto o skóre pred Liptovský Mikuláš, navyše majú zápas k dobru.

HC MV Transport Prešov – HK Nitra 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

• Góly: 56. Avcin (Gerlach), 58. Avcin (Gerlach, Nauš) – 34. Tvrdoň (Gill, Lacka).
  • vylúčení: 5:7 na 2 min.,
  • presilovky: 2:0,
  • oslabenia: 0:0,
  • 2 486 divákov.
  • Prešov: Rabčan – F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Rajnoha – Gerlach, Girduckis, Nauš – Krajč, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Žilka – Tkáč, Šimun, Nespala
  • Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Leščenko – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, A. Sýkora – Elmer, Buncis, Tvrdoň – Čederle, Solenský, F. Knies
41. kolo: HC MV TRANSPORT Prešov - HK Nitra