Ľubomír Hudačko Správy

Škola na Masarykovej sa pýši jedinečným titulom: Taký v Prešovskom kraji nemá žiadna iná

Tento status pre ňu predstavuje značku kvality, je ocenením práce všetkých jej zamestnancov a záväzkom k ďalšiemu zlepšovaniu.

Ilustračný obrázok k článku Škola na Masarykovej sa pýši jedinečným titulom: Taký v Prešovskom kraji nemá žiadna iná
Zdroj: Prešovský samosprávny kraj

Spojená škola na Masarykovej ulici sa stala centrom odborného vzdelávania a prípravy pre ekonomiku a financie. Dnes24.sk o tom z Kancelárie predsedu PSK informoval Lea Lehotská.

Patrí medzi lídrov

„Oprávnenie používať ho popri svojom názve jej udelila Republiková únia zamestnávateľov. Tento status jej udelila v apríli. V tejto sfére je jedinou na území kraja, čím potvrdila, že v oblasti vzdelávania ekonomického charakteru patrí medzi lídrov,“ vysvetlila Lehotská.

Spojená škola získala oprávnenie používať titul COVP pre skupinu odborov vzdelávania s názvom Ekonomické vedy a Ekonomika a organizácia, obchod a služby.

Oprávnenie jej umožňuje v programe praktické účtovníctvo a spracovanie informácií poskytovať celoživotné vzdelávanie pre každú vekovú skupinu.

Prešovskej škole bolo rozhodnutie o udelení statusu COVP vydané na dobu určitú, a to na základe výsledkov hodnotenia projektu, vykonanej kontrole a posúdenia všetkých podmienok.

O krok vpred

Tento status pre ňu predstavuje značku kvality.

Je ocenením práce všetkých jej zamestnancov a záväzkom k ďalšiemu zlepšovaniu.

„Škola s týmto označením sa stáva inovatívnou inštitúciou v poskytovaní odborného vzdelávania a prípravy žiakov na výkon povolania. Z hľadiska konkurencieschop­nosti je so svojou činnosťou o krok vpred pred ostatnými strednými odbornými školami,“ dodala Lehotská.

Školy s titulmi

Z údajov RÚZ vyplýva, že status centra odborného vzdelávania a prípravy pre iné sféry majú ďalšie tri župné stredné odborné školy.

Sú to SOŠ technická v Prešove pre oblasť stavebníctva, Hotelová akadémia O. Brucknera v Kežmarku pre gastronómiu, hotelierstvo a turizmus a SOŠ hotelová v Hornom Smokovci pre gastronómiu, hotelierstvo a cestovný ruch.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM