Správy

Sezónu otvára ďalšie kúpalisko na východe: Vodu majú obohatenú o pravú jadranskú soľ

Kúpalisko bude otvorené každý deň od 9.00 hod. do 19.00 hod. Povolený počet ľudí v areáli sa bude odvíjať od aktuálnej situácie.

Ilustračný obrázok k článku Sezónu otvára ďalšie kúpalisko na východe: Vodu majú obohatenú o pravú jadranskú soľ
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Letné kúpalisko v Kežmarku otvorí svoju v poradí piatu sezónu vo štvrtok 1. júla o 10.00 hod. Informovala o tom Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie mestského úradu.

Počas celého dňa sa bude dať zabaviť pri animačných aktivitách, ktoré sa budú striedať v blokoch.

Malé Jadranské more

Ako povedala, počas dňa vystúpia vodník a víly s bublinovou šou, deti si zatancujú na mini diskotéke, chýbať nebude ani aquadance či skákací hrad. Premiérový deň kúpania pod holým nebom vyvrcholí o 16.00 hod. koncertom hudobnej skupiny 4ka band.

„Aj napriek zložitej situácii a neistote, ktorú máme pre pandémiu, sa mesto Kežmarok rozhodlo otvoriť brány svojho kúpaliska. Je špecifické tým, že sa v ňom nachádza voda obohatená o pravú jadranskú soľ. Naši návštevníci tak budú môcť stráviť dovolenku doma, pri našom malom Jadranskom mori, a necestovať do zahraničia. Kúpalisko bude otvorené počas dvoch letných mesiacov a umožní deťom i dospelým, aby si oddýchli a nabrali nové sily a energiu do ďalšieho obdobia,“ uviedol primátor mesta Ján Ferenčák.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Pandemické nariadenia

„Prosíme návštevníkov, aby rešpektovali usmernenia personálu vzhľadom na pretrvávajúce pandemické nariadenia,“ upozornil riaditeľ Verejnoprospešných služieb mesta Kežmarok, ktoré kúpalisko prevádzkujú, Miroslav Škvarek.

Kúpalisko bude otvorené každý deň od 9.00 do 19.00 hod. Povolený počet ľudí v areáli sa bude odvíjať od aktuálnej situácie a od obmedzení súvisiacich so zvýšenými hygienickými opatreniami.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska či do Egypta? Viac o podmienkach cestovania sa dočítate aj v kategórii Cestovanie. A ak plánujete zostať relaxovať na Slovensku, máme pre vás niekoľko tipov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Neprehliadnite ani ďalšie aktuálne správy:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM