Správy

Serchio, Nihan, Dražica... Prešovské bábätká vlani dostali aj vskutku nevšedné mená

Viaceré prešovské bábätká, ktoré prišli na svet v minulom roku, dostali naozaj netradičné krstné mená. Veď si to pozrite...

Ilustračný obrázok k článku Serchio, Nihan, Dražica... Prešovské bábätká vlani dostali aj vskutku nevšedné mená
Zdroj: TASR

Ako sme vás nedávno na našom spravodajskom portáli už informovali, v Prešove sa v minulom roku narodilo 2467 detí, z toho 1273 chlapcov a 1194 dievčat. Prešovská radnica prezradila, že priamo Prešovčanov pribudlo 829, z nich bolo 460 chlapcov a 369 dievčat.

Rodičom sa spomedzi dievčenských krstných mien najviac páčilo meno Sofia, ďalej to boli Mária, Anna, či Nina. Obľúbeným chlapčenským krstným menom bolo aj vlani meno Jakub, potom Lukáš, Samuel, či Tomáš.

Lenka Novotná z tlačového referátu Mestského úradu v Prešove nám prezradila, že novonarodené bábätká však vlani dostali aj mnoho netradičných krstných mien.

V evidencii prešovského matričného úradu sa objavili chlapčenské mená ako Ilya, Serchio, Liam, Timon, Axel, Luka, Izmael, Ektor, Ramiro, Mustafa či Inocent.

A viaceré nevšedné mená zaznamenali aj pri dievčatách. Vlani sa narodila malá Nihan, Leyla, Taite, Esli, Liora, Lusiana, Selinka, Zuna, Dražica, Estefánia či Alessia.

No a pri bábätkovskej téme ešte chvíľu ostaneme. V našej fotogalérii si môžete pozrieť malého Miška – chlapčeka, ktorý sa stal prvým Prešovčanom nového roka 2019.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

OBRAZOM: Prvým Prešovčanom roku 2019 je tento utešný chlapček
2
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie