Ľubomír Hudačko Správy

Sága so zlievarňou už pozná definitívu, v Petrovanoch nebude: Stopka, čo prekvapila aj starostu!

Zlievareň v Petrovanoch definitívne nebude! A nie je za tým nechuť občanov k jej výstavbe, pretože väčšina s ňou v prieskume súhlasila. Napokon im stopku dali poslanci, čo prekvapilo aj samotného starostu.

Ilustračný obrázok k článku Sága so zlievarňou už pozná definitívu, v Petrovanoch nebude: Stopka, čo prekvapila aj starostu!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

V júni za zámer odpredaja hlasovali, na augustovom zastupiteľstve už bolo päť zo siedmich poslancov proti. Na zastupiteľstvo totiž prišla hŕstka obyvateľov Petrovian, ktorá bola proti výstavbe.

Starosta obce Ján Lenko je síce z výsledku prekvapený a nerozumie tomuto rozhodnutiu, no uznesenie podpíše. Ako povedal, v priemyselnej zóne investor bude, len ešte nie je jasné, aký. Pozemky totiž podľa neho ešte nadobudnú aj vyššiu hodnotu po dobudovaní diaľničného privádzača a ponúkať ich budú ďalším investorom.

Občania Petrovian proti zlievarni nakoniec neboli, veď hneď šesťsto z nich vyjadrilo súhlas za výstavbu. Tá však v priemyselnej zóne Hora nakoniec nebude. Poslanci na zastupiteľstve totiž neschválili odpredaj pozemkov spoločnosti Funderia Condals.

O tom, že poslanci odpredaj pozemkov neschválili, už španielskeho investora informoval, odpoveď však zatiaľ nemá. Proti výstavbe zlievarne v priemyselnej časti Hura spisovali petíciu obyvatelia obce po tom, čo investor oznámil, že ustupuje od zámeru stavby závodu v prešovskej priemyselnej zóne IPZ Záborské a zvažuje investíciu v Petrovanoch. Proti zlievarni sú najmä obyvatelia bytovky, ktorá sa nachádza v blízkosti priemyselnej čas­ti.

Čítajte aj, ako investor upustil od zámeru výstavby v Záborskom!

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM